E martë, 7 Dhjetor, 2021
7.5 C
Tirana

FOTO/ Histori e qenit që “shpëtoi” pronaren nga koronavirusi kinez

Një histori e veçantë vjen nga Tajvani, ku një qen shpëtoi pronaren e tij nga rreziku për t’u prekur nga koronavirusi kinez.

Një gruan shkruan në Facebook se pak para se të përhapej virusi, ajo kishte vendosur që të udhëtonte drejt qytetit Wuhan ku edhe nisi epidemia. Qeni i saj “Kim” i kishte shkatërruar asaj pasaportën, duke e bërë të pamundur fluturimin për në Kinë.

“Këlyshi im po përpiqej të më mbronte. Pasi u copëtua pasaporta ime, virusi filloi të përhapet vetëm atje ku duhej të shkoja. Mendoj për këtë tani dhe është shumë prekëse. Për fat të mirë, udhëtimi im u anulua”, tha ajo.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

“Njeriu njihet kur ceket interesi personal”, Basha flet për Berishën

“E vërteta është që kam patur një bashkëpunim shumë të ngushtë. Ne kemi patur një marrëdhënie shumë të ngushtë me njëri-tjetrin gjatë kohës që...

Clinton nderon kryeministrin Rama me çmimin “Vital Voices Global”

Kryeministri Edi Rama u nderua gjatë vizitës së tij në Nju Jork, me çmimin e “Inovatorit të nderuar global” nga organizata e themeluar nga...

Ukraina fuçi baruti

Perëndimi i forcon krahët Ukrainës. Për shkak të rritjes së tensioneve ushtarake me Rusinë, SHBA, Franca, Britania e Madhe, Italia dhe Gjermania kanë mbështetur...

Gjici shfrenon fantazinë: As Gjermania s’i ka bërë investimet që ka bërë Kukësi

Kryebashkiaku i Kukësit, Safet Gjici, ka surprizuar me deklaratën e tij publike, duke thënë se as Gjermania nuk i ka bërë investimet që ka...

Foltorja dhe Prefekti, nuk janë hallet e shqiptarëve

Nga: Artur Ajazi Në një kohë kur gjithë bota merret me problemet e pandemisë, apo rritjes së mirëqenies, zgjidhjen e krizave dhe shuarjen e vatrave...