E hënë, 6 Korrik, 2020
32 C
Tirana

Etiketa

wuhan

Spitali në Romë i shpëtoi jetën, çifti nga Wuhani i dhuron shifrën marramendëse

Një çift nga Wuhan të cilët u trajtuan në spitalin e Romës për koronavirus, kanë vendosur t’i dhurojnë institucionit 40 mijë euro pas shërimit...

Wuhan teston 9.9 milion banorë për koronavirus, “asnjë rast pozitiv”

Në Wuhan, vendin ku shpërtheu për herë të parë koronavirusi, janë testuar 9.9 milion banorë dhe “asnjë rast nuk ka rezultuar pozitiv”. Mirëpo autoritetet përkatëse...

COVID-19/ Ajo që bëri Wuhan-i i Kinës dje, është për t’u marrë shembull

Wuhan-i i Kinës, aty ku shpërtheu koronavirusi për herë të parë, së fundmi ka kryer një veprim i cili është për t’u marrë shembull...

Wuhan-i ndalon konsumimin e kafshëve të egra

Autoritetet në Wuhan kanë zgjeruar ndalesën në blerjen dhe shitjen e kafshëve të egra, duke përfshirë gjuajtjen dhe ngrënien po ashtu, ka raportuar e...

Wuhan-i planifikon t’i testojë të gjithë qytetarët për koronavirus

Qyteti Wuhan i Kinës, aty ku shpërtheu për herë të parë koronavirusi, po planifikon që t’i testojë të gjithë qytetarët për koronavirus. Mediat bëjnë me...

5 raste të reja me koronavirus në Wuhan

Ditën e sotme janë raportuar 5 raste të reja me COVID-19 në Wuhan, qytetin ku shpërtheu për herë të parë pandemia. "Duhet ta parandalojmë rrezikun...

Në Wuhan paraqitet një rast i ri me koronavirus

Qyteti kinez Wuhan, ku filloi shpërthimi i koronavirusit të ri, në fund të vitit të kaluar, ka raportuar edhe një rast të ri me...

“Pompeo dhe Bannon, një çift kllounësh gënjeshtarë”, media kineze shpërthen ndaj SHBA-së

Pas akuzave për COVID-19, sekretari amerikan i shtetit, Mike Pompeo, dhe ish-strategu i Shtëpisë së Bardhë, Steve Bannon, kanë përfunduar në faqen e parë...

Njihuni me mjeken që ‘zbuloi’ koronavirusin (FOTO)

Një mjeke është përshëndetur nga Kina, pasi ishte ndër të parat që raportoi patogjenin tek autoritetet lokale. Dr Zhang Jixian, 54 vjeç, dërgoi një...

Wuhan “shërohet” plotësisht nga koronavirusi/ Dalin detajet

Wuhan, aty ku koronavirusi shpërtheu për herë të parë, duket se është “shëruar” plotësisht nga koronavirusi. Autoritetet zyrtare bëjnë me dije se të gjithë personat...

Të fundit

Pandemia/ Meta: Duhet një strategji e re dhe afatgjatë

Nisur nga shtimi i numrave të të infektuarve dhe të vdekurve si pasojë e COVID-19, presidenti Meta ka kërkuar një strategji të re për...

Gjykata e Posaçme rrëzon kallëzimin e djalit të Berishës ndaj Taulant Ballës

Gjykata e Posaçme ka rrëzuar kallëzimin e djalit të ish-kryeministrit Berisha, Shkëlzen Berisha për Taulant Ballën. Gjykata nuk ka dhënë asnjë argument në lidhje...

Fitoi mandatin e deputetes në Kroaci, Meta përgëzon Përlaskajn

Presidenti Ilir Meta ka uruar deputeten shqiptare nga Prizreni, Ermina Lekaj-Përlaskaj, pas fitores se mandatit të tretë të deputetes në Kroaci. Përmes një postimi në...

Java nis negativisht për të gjitha valutat e huaja. Forcohet monedha vendase

Monedha evropiane e ka nisur javën në rënie duke u blerë sot me 123.8 lekë dhe duke u shitur me 124.4 lekë krahasuar me javën e kaluar, referuar...

BE nis bisedimet me Kosovën e Serbinë më 12 korrik

Zëdhënësi i BE-së, Peter Stano, njofton se dialogu mes Kosovës dhe Serbisë, me ndërmjetësimin e Bashkimit Evropian, do të rinisë më 12 korrik. Sipas tij,...