E enjte, 27 Janar, 2022
10.5 C
Tirana

Etiketa

pergjimet

Kush është zyrtari i lartë që del në përgjimet e Taçit? Hoxha nxjerr detajet

Dosja hetimore për pastrimin e parave nga Cosa Nostra-n, ka tronditur politikën shqiptare. Sipas përgjimeve, politika ka dhënë garanci për pastrimin e parave, ndërkohë...

SPAK merr vendimin për ish gjyqtaren dhe mjekun Edvin Prifti

SPAK ka zgjatur me një muaj hetimet për ish-gjyqtaren Enkelejda Hoxha. Po kështu, afatet hetimore janë zgjatur edhe për të pandehurit e tjerë. “Ka...

“Leku e hedh ujin përpjetë”, jepet vendimi për ish zv.ministren e Brendshme

Apeli i Gjykatës së Posaçme kundër Korrupsionit, ka lënë në fuqi masën e sigurisë "arrest shtëpie" për ish-zëvendësministren e Brendshme, Rovena Voda. Ajo akuzohet...

“Një arkë me peshk, për një vend pune”, ish-zëvendësministrja “godet” sërish

Ish-zëvendësministrja e Brendshme, Rovena Voda, ka ankimuar vendimin e Shkallës së Parë që e la atë në masën e sigurisë "Arrest shtëpie" nën akuzën...

“Mungon alibia për telefonin”, si SPAK ra në gjurmët e ish-zv/ministres

Ish-zv/ministrja e Brendshme Rovena Voda ra në rrjetën e SPAK, nga përgjimet për prokurorin e Kukësit, Edmond Karriqi, i cili u arrestua në Kavajë...

Përgjimet/“Do hedhi lumin kjo, të q… kalin”, kredi për ti blerë telefonin

Ish-zv/ministrja e Brendshme, Rovena Voda akuzohet se ka marrë dhuratë një mijë euro, një celular dhe një arkë me peshk, për të ndërhyrë që...

Përgjimet fundosën ish-zv.ministren, gazetarja: Dosja e ndarë në 6 episode

Gazetarja Anila Hoxha ka nxjerrë sot për emisionin ""Breaking", prapaskenat e arrestimit të ish-zv.ministres Rovena Voda. Gazetarja tha se ka qenë rastësore që emri...

Përgjimet në Lushnje/ Berisha tregon kush është personi ”B”

Ish-kryeministri Sali Berisha ka reaguar në lidhje me përgjimet e bëra publike për ish-kryebashkiakun e Lushnjes Fatos Tushe, ku deklaroi se zëvendës kryeministri Erion...

“Uaa do na marrë SPAK-u në pyetje..”, kryebashkiaku ‘fundoset’ nga përgjimet

Pak ditë nga arrestimi i grupit të zyrtarëve të Bashkisë Lushnje dhe kryebashkiakut Fatos Tushe, në media janë publikuar sot fragmente nga dosja hetimore...

Kushtetuesja jep vendimin: Policia s’mund të përgjojë pa lejen e Prokurorisë

Gjykata Kushtetuese ka marrë vendimin në lidhje me kërkesën e Avokatin të Popullit, dhe Komitetit Shqiptar të Helsinkit, në lidhje me ligjin “Për Policinë...

Të fundit

Reshje dhe borë, si do të ndryshojnë temperaturat nesër

Vendi ynë për ditën e premte pritet të jetë nën ndikim të masave ajrore relativisht të paqëndrueshme. Moti do të nisë me kthjellime dhe...

Tr*toli në banesën e Dukës, avokati i autorit të dyshuar nxjerr faktet

34-vjeçari Arlen Hasanaj nuk e ka pranuar akuzën se ka vendosur tritolin në portën e Armand Dukës. Avokati i tij provon përmes pamjeve filmike,...

Retorika antishtet si promovim i vetëgjyqësisë dhe pandëshkueshmërisë

Nga: Preç Zogaj Tek ishte ngulur në oborrin e PD-së në datën tetë janar, Sali Berisha ka parë t’i kalojnë përanash dhe para syve sulmet...

Sot Dinamo-Partizani në “Air Albania”, rrugët që do të bllokohen

Sot pritet me mjaft emocion ndeshja Dinamo-Partizani, që do zhvillohet në orën 16:45 në stadiumin “Air Albania”. Policia e Tiranës ka marrë një plan...

PD depoziton kallëzim penal në SPAK kundër Veliajt

Partia Demokratike ka dorëzuar sot në SPAK një kallëzim ndaj kryetarit të Bashkisë Tiranë Erion Veliaj, dhe zyrtarë të tjerë të Bashkisë Tiranë, për...