E premte, 10 Korrik, 2020
20 C
Tirana

Etiketa

Berzh

BERZH: Ekonomia shqiptare do të pësojë rënien më të thellë në rajon

Sa më shumë kalon koha aq më të zymta bëhen parashikimet e institucioneve ndërkombëtare për rritjen ekonomike të Shqipërisë, si rrjedhojë e pasojave që...

BERZH: Pandemia do të ndikojë negativisht ekonomitë e rajonit

Pandemia e koronavirusit do të ketë një ndikim negativ në ekonomitë në rajonin e Bankës Evropiane për Rindërtim dhe Zhvillim (BERZH), por rimëkëmbja mund...

BERZH strategji të re për Shqipërinë: Adresoni problemin e emigracionit

Bordi i Drejtorëve të BERZH-it ka miratuar një strategji të re për Shqipërinë, e cila përcakton kornizën për punën e Bankës në vend për...

BERZH kredi 50 milionë dollarë për rehabilitimet dhe përmirësimin e rrugëve

Ndërhyrjet rehabilituese dhe në funksion të përmirësimit të disa rrugëve do të mbështeten me një kredi 50 milionë dollarë nga Banka Europiane për Rindërtim...

Projekti i BERZH/ Monitorimi i HEC-eve në Shqipëri dhe Maqedoninë Veriore

Projekti i BERZH për nxitjen e konservimit të lumenjve dhe burimeve të tjera ujore në Ballkanin Perëndimor, pjesë e Projektit TC “Shënimet e Udhëzimit...

BERZH kritikon PPP-të: Janë zgjedhur firma që nuk kanë kapacitete financiare

Me krizën ekonomike dhe situatën e paqartë politike, shpresat që një ditë shqiptarët të kenë të ardhura sa vendet më të zhvilluara të grupit...

Rama kërkon negociatat/BERZH: Shqipëria, 200 vite larg BE-së!

Vendet e Ballkanit Perëndimor kanë në agjendën e tyre një seri reformash të brendshme por edhe të lidhura me njëra-tjetrën që synojnë ngushtimin e...

BE “hap thesin” për Ballkanin, Shqipërisë ia kalon edhe Maqedonia

Banka Evropiane për Ndërtim dhe Zhvillim në bashkëpunim me Bashkimin Evropian do të ndihmojnë Shqipërinë në planet investuese. Ndihma do të ketë fokus projektet...

BERZH e pakënaqur me Bankën e Kosovës: Ligji s’është efektiv

Banka Evropiane për Ndërtim dhe Zhvillim është shprehur se e ka të nevojshme gjetjen e një kosulenti ligjor për të shqyrtuar dobësitë në kornizën...

BERZH: Shqipëria të përmirësojë mjedisin e biznesit

Për të përmbushur kërkesat e Bashkimit Europian për hapjen e bisedimit të pranimit, Shqipërisë i nevojitet reforma për përmirësimin e mjedisit të biznesit. Gjithashtu...

Të fundit

Po fliste me Princin Charles, punonjësit të supermarketit i bie të fikët (Video)

Mediat britanike së fundmi kanë publikuar një video, ku shfaqet një punonjës supermarketi të cilit i bie të fikët teksa bashkëbisedonte me Princin Charles. Ky...

Paqe ka kur nuk i hidhet benzinë zjarrit politik

Nga Skënder Minxhozi Ilir Meta ka bërë një konstatim të drejtë në orët e fundit. Ka vërejtur se tek ne, përkundër Maqedonisë së Veriut, ka...

A duhej të jepte dorëheqjen Thaçi pas publikimit të aktakuzës? Përgjigjet Haradinaj

Ish-kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka folur rreth ftesës që Gjykata Speciale i ka çuar presidentit Thaçi, për t’u paraqitur në Hagë. Kujtojmë se Haradinaj...

Durrës/ Përfshihen nga flakët 3 shtëpi të vjetra

Së fundmi, 3 shtëpi të vjetra janë përfshirë nga flakët në lagjen 5 të qytetit të Durrësit. Zjarrfikëset kanë shkuar në vendin e ngjarjes dhe...

Kryeministri 61-vjeçar ndërron jetë pak pas mbledhjes së qeverisë

Kryeministri i Bregut të Fildishtë, Amadou Gon Coulibaly, ka ndërruar jetë sot pak minuta pasi kishte përfunduar një mbledhje të kabinetit qeveritar. Presidenti i vendit,...