E hënë, 25 Maj, 2020
22 C
Tirana

Etiketa

avokatët

Dosja e Tahirit në Gjykatën e Posaçme të Apelit. Çfarë do vendoset

Dje, Gjykata Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar ka dorëzuar në Gjykatën e Posaçme të Apelit, dosjen ndaj Saimir Tahirit dhe ish-drejtorit të Policisë...

Avokatët thirrje Ministrisë së Drejtësisë: Amnistoni të burgosurit se po divorcohen nga gratë

Avokatët penalistë i kërkojnë ministrisë së Drejtësisë të hartojë një amnisti për të burgosurit të cilët për shkak të mosfunksionimit të Gjykatës së Lartë...

Dështon sërish seanca ndaj Emiljano Shullazit, sëmuren avokatët

Shtyhet sërish seanca gjyqësore ndaj Emiljano Shullazit dhe katër të pandehurve të tjerë. Kësaj radhe shkak është bërë mungesa e avokatëve të të pandehurve...

Vrasja e avokatit të Shullazit, gazetarja: Policia në Elbasan e inkriminuar

Gazetarja Klodiana Lala e ftuar në emisionin “Të paekspozuarit” mbrëmjen e djeshme tha se ekzekutimi i avokatit Ravik Gurra në Elbasan ka tronditur sistemin...

Dështon gjyqi për vrasjen e Marvi Mihalit, avokatët të ofenduar nga babai i viktimës

Dështon sërish gjyqi për 4 të pandehurit e vrasjes së Marvi Mihalit, pasi avokatët e tyre u shprehën se ndihen të ofenduar nga babai...

Vrasja mafioze e Ravik Gurrës, avokatët në protestë

Pas avokatëve të Elbasanit edhe ata të Korçës kanë vendosur të ndërpresin punën për tre ditë, në shenjë proteste për vrasjen e avokatit të...

I hoqën dënimin e përjetshëm, gjyqtarët e Dajtit kundërshtojnë sekuestrimin e telefonave e parave

Dy gjyqtarët e Apelit Vlorë e Shkodër, që rrëzuan dënimin me burg përjetë për Dritan Dajtin dhe e dënuan atë me 25 vite burgim...

Trump: Mos besoni “Fake News”, avokatët më mbështesin

Presidenti amerikan Donald Trump hodhi poshtë sot pretendimet se po has në vështirësi për të krijuar një ekip ligjor që do ta mbrojë gjatë...

U kapën me 613 kg kokainë, avokatët kërkojnë lirimin e shoferit dhe menaxherit

Avokatët mbrojtës e dy të arrestuarve për 613 kg kokainë të kapur në Durrës, kanë ankimuar vendimin për masën e sigurisë të dhënë nga...

Kokaina/Çekaj “presion” prokurorisë shqiptare me avokatët e BE-së: S’jam peshk por bretkosë

I akuzuari për trafik drogë pas kapjes së 613 kilogramëve kokainë në Durrës, Arbër Çekaj tha sot se e vërteta e tij do të...

Të fundit

VIDEO/ Muzikantët nga Zvicra, këngë për godinën e Teatrit Kombëtar

Dy muzikantë nga Zvicra i kanë kushtuar një këngë shembjes së Teatrit. Kënga është e kënduar në gjuhën e italiane, por janë përdorur edhe...

Parashikimi i motit për ditën e sotme, 25 maj 2020

Pjesa e parë e ditës mbetet në ndikimin e kthjellimeve në vend, por mesdita dhe pasditja sërish shtojnë vranësirat në territor, ndërsa reshje priten...

Grenell jep dorëheqjen nga posti i ambasadorit? DW zbardh prapaskenat

Ambasadori amerikan në Berlin, Richard Grenell, i ngarkuar edhe për dialogun Kosovë-Serbi nuk kishte shumë miq në Berlin me mënyrën e tij jodiplomatike. Tani...

Ndahet nga jeta ish-kreu i PD-së në Mirditë/ Basha: Drejtues i shkëlqyer vendor

Kreu i PD-së, Lulzim Basha bën me dije se është ndarë nga jeta ish-kryetari i Partisë Demokratike në Mirditë, Preng Toma. Përmes një postimi në...

Thyen punishten e mermerit dhe vodhën, arrestohen 4 të rinjtë në Tepelenë

Policia ka arrestuar 4 persona në Tepelenë, pasi dyshohet të kenë vjedhur një punishte mermeri. Ngjarja në fjalë ka ndodhur 5 ditë më parë. Në...
WhatsApp KONTAKTO TT