E premte, 10 Prill, 2020
20 C
Tirana

Dosja e Tahirit në Gjykatën e Posaçme të Apelit. Çfarë do vendoset

loading...

Dje, Gjykata Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar ka dorëzuar në Gjykatën e Posaçme të Apelit, dosjen ndaj Saimir Tahirit dhe ish-drejtorit të Policisë Vlorë, Jaeld Çela. Pritet që gjatë mesditës së sotme të hidhet edhe shorti, për të përcaktuar gjyqtarët që do të shqyrtojnë dosjen.

Togat e zeza e shpallën fajtor ish-ministrin e Brendshëm Saimir Tahiri për “Shpërdorim Detyre”, dhe e dënuan me 3 vite shërbim prove.

Avokatët e tij apeluan vendimin dhe çështja tashmë do të shqyrtohet nga Gjykata e Posaçme e Apelit.

 

- Reklama -
loading...

Më shumë nga kategoriaTë fundit

Pas divorcit Adele shet shtëpinë e saj dhe humbet një milion paund

Në mënyrë që të ndërroje faqe dhe të shpëtoje shpejt e shpejt nga kujtesa e ish-burrit Simon Konecki, Adele ka shitur vilën e saj...

Firmoset marrëveshja/ Kontribut prej 700,000 dollarë nga Zvicra, Norvegjia e UNDP

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ka nënshkruar sot një partneritet me Ambasadën e Zvicrës, Ambasadën Mbretërore të Norvegjisë për Shqipërinë, dhe Programit për...

E kaloi jetën si pjesë e “shfaqjeve të pazakonta”, njihuni me njeriun me fytyrë luani

Quhej “shfaqja më e madhe në botë”. Ishte bashkimi i 2 trupave më të famshme të cirkut në botë, që performonin numrat më argëtues...

“Me pak durim do dalim me kokën lart”, Rama: Nga nesër në orën 13:00 do mbylleni në shtëpi

Nga nesër në orën 13:00 e deri të hënën në orën 05:00, gjithçka do të jetë e mbyllur në vendin tonë. Kjo fashë orari...

Princi Charles dhe Camilla festojnë përvjetorin e martesës në karantinë

Dje, 9 Prill 2020, Princi Charles dhe Camilla kanë festuar përvjetorin e pesëmbëdhjetë të martesës. Të dy u ribashkuan pas shërimit të Charles nga koronavirusi. Ne...
Kthehu
WhatsApp KONTAKTO TT