E diel, 1 Gusht, 2021
40.5 C
Tirana

Mbyllen hetimet për ngjarjen në ish-Bllok

Prokuroria e Tiranës ka përfunduar hetimet për ngjarjen e ish-Bllokut më 4 tetor të vitit të kaluar. Mësohet se janë marrë të pandehur Ervis Martinaj, Marviol Bilo dhe Ervin Mata.

Ndaj komandos së Forcave Ushtarake Marviol Bilo, njëherazi kushëriri i këngëtares Elvana Gjata është ngritur akuza e ‘Vrasjes në rrethana cilësuese ndaj një ose më shumë personave’ në dëm të Fabiol Gaxha dhe akuza ‘Vrasje në rrethana cilësuese ndaj një ose më shumë personave’ mbetur në tentative është ngritur ndaj biznesmenit Ervis Martinajt dhe mikut të tij Elion Hato.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

SHBA sanksionon më shumë zyrtarë kubanë për shtypjen e protestave

Administrata e Presidentit Biden ka vendosur sanksione ndaj forcave policore të Kubës dhe dy udhëheqësve të saj pas protestave të fundit në vendin ishull...

Maqedonia e Veriut mund të rekomandojë dozën e tretë të vaksinës

Maqedonia e Veriut nuk e përjashton mundësinë e aplikimit të dozës së tretë të vaksinës kundër koronavirusit pasi, siç tha ministri i Shëndetësisë, Venko...

Izraeli akuzon Iranin për sulmin vdekjeprurës në cisternat e naftës

Izraeli ka akuzuar Iranin se qëndron pas një sulmi ndaj një cisternë nafte në të cilën u vranë dy anëtarë të ekuipazhit, një shtetas...

Pranoi plagjiaturën, bie popullariteti i kandidatit për kancelar në Gjermani

Kandidati potencial për të zvendësuar Kancelaren Angela Merkel, në Gjermani Armin Laschet ka kërkuar falje pasi ka përdorur plagjaturë në librin e tij. Laschet, në...

Manaj i pafat, portieri i Shtutgartit i mohon golin e radhës me Barçën (Video)

Rei Manaj e nisi nga stoli miqësoren e sotme që Barcelona luajti në Gjermani kundër rivalëve të Shtutgartit. Sulmuesi shqiptar u aktivizuar vetëm në minutën...