E diel, 27 Shtator, 2020
22 C
Tirana

Etiketa

Avdullah Hoti

“Dialogun me Serbinë e udhëheq unë, jo Thaçi”, Hoti: I kam çuar ftesë Kurtit

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, ka thënë se procesi i dialogut me Serbinë nuk do të udhëhiqet nga presidenti i vendit, Hashim Thaçi. “Kemi ndërtuar...

Avdullah Hoti shfuqizon reciprocitetin ndaj Serbisë, reagon menjëherë Vuçiç

Pas vendimit të marrë nga kryeministri i ri i Kosovës, Avdullah Hoti, për shfuqizimin e reciprocitetit ndaj Serbisë, ka reaguar presidenti serb Aleksandër Vuçiç....

Hoti merr frenat e qeverisjes së Kosovës, heq reciprocitetin ndaj Serbisë

Gjatë mbledhjes së mbajtur paraditen e sotme, Qeveria e Kosovës ka shfuqizuar vendimet përmes së cilave është vendosur masa e reciprocitetit me Serbinë. Pas...

Avdullah Hoti për VOA: Shumë shpejt hiqen pengesat për rifillimin e bisedimeve me Serbinë

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, tha në një intervistë për Zërin e Amerikës, se qeveria e tij synon që të heqë shumë shpejt të...

Avdullah Hoti kryeministër/ Albin Kurti nuk e lë me kaq, hedh hapin e radhës (FOTO)

Ish-kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka nënshkruar peticionin e iniciuar nga partia e tij, Lëvizja ‘Vetëvendosje’, nëpërmjet të cilit kërkohen zgjedhje. Duke e demostruar...

Avdullah Hoti zyrtarisht kryeministër i Kosovës: Po ndihem shumë mirë

Tashmë Avdullah Hoti është zyrtarisht kryeministër i Kosovës. Së fundmi gjatë ceremonisë shtetërore, kryeministri Hoti, i vetëm, parakaloi para Gardës së Shtetit. Raportohet se ai është...

Kosova me kryeministër të ri, reagon Rama

Ditën e sotme u votua qeveria e re në Kosovë dhe kryeministër u përzgjodh Avdullah Hoti. Lidhur me këtë, ka reaguar së fundmi kryeministri Edi...

Profil/ Gjithçka rreth kryeministrit të ri të Kosovës, Avdullah Hoti

Avdullah Hoti nga LDK u zgjodh ditën e sotme kryeministër i Kosovës. Në vijim mund të njiheni me profilin e tij. Gjithçka rreth kryeministrit të ri...

LDK pas votimit të Qeverisë Hoti: Na priftë e mbara

Lidhja Demokratike e Kosovës, ka përshëndetur votimin e Qeverisë së re në Kuvend, në krye me Avdullah Hotin kryeministër. Në llogarinë zyrtare në Facebook, LDK...

Hoti prezanton emrat e qeverisë së re të Kosovës

Kosova po mban sot një seancë të jashtëzakonshme plenare, ku pritet të votohet qeveria e re, me në krye Avdullah Hotin. Gjatë fjalës së tij...

Të fundit

7 muaj me patentë, 21-vjeçari kapet nga policia duke qarkulluar me shpejtësi të frikshme

Policia Rrugore nuk ndalet me kontrollin e rreptë ndaj të gjithë shoferëve abuziv. Gjatë 5 orëve kontroll me radar e dragera janë pezulluar 22...

Aksident në autostradën Tiranë-Durrës/Përplasen tre makina, plagosen dy persona

Një aksident i rëndë ka ndodhur në autostradën Tiranë-Durrës. Mësohet se në këtë aksident janë përplasur tre mjete dhe për pasojë janë plagosur dy...

Një breshkë e rrallë gjendet në brigjet e Himarës

Një breshkë mjaft e rrallë Caretta Caretta, është gjetur mëngjesin e sotëm në brigjet e Himarës. Ajo ka pësuar dëmtime, si pasojë e përplasjeve...

Trump emëron Amy Coney Barrett për në Gjykatën e Lartë

Presidenti Trump emëroi të shtunën gjykatësen Amy Coney Barrett si anëtare të Gjykatës së Lartë, për të plotësuar vendin e mbetur bosh nga vdekja...

Rriten tensionet/ Droni turk ngjyros me bojë të kuqe flamurin grek (VIDEO)

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan, ka deklaruar se do vazhdojnë të mbrojnë me një vullnet të fortë dhe me një besim të palëkundur...