E mërkurë, 12 Gusht, 2020
24 C
Tirana

Etiketa

Avdullah Hoti

Prej nëntë ditësh në izolim, këshilltari tregon për gjendjen shëndetësore të Hotit

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, ndodhet në izolim prej 9 ditësh tashmë, që kur rezultoi pozitiv me koronavirus. Lidhur me gjendjen e tij shëndetësore, ka...

Pas kryeministrit Hoti infektohet edhe krahu i tij i djathtë

Pas kryeministrit Avdullah Hoti, edhe zëvendësi i tij ka dalë me koronavirus. Lajmin në fjalë e ka përcjellë zëvëndëskryeministri Driton Selmanaj, ndërsa ndodhet në...

Kryeministri i Kosovës me koronavirus, ja si ua kthen kritikëve

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, ka reaguar ndaj kritikave të fundit se nuk është vetizoluar pas shfaqjes së simptomave të COVID-19. Ai sqaron qytetarët se...

Mimoza Kusari-Lila: Hoti pas testimit nuk u vetizolua, një arsye më tepër për ta shkarkuar

Deputetja e Kuvendit të Kosovës, Mimoza Kusari-Lila shprehet se lajmi që kryeministri Avdullah Hoti doli pozitiv me COVID-19, nuk është aspak çudi. Duke rikujtuar...

Rezultoi pozitiv me koronavirus, ja takimet që zhvilloi Hoti sot

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, konfirmoi sot se kishte rezultuar pozitiv në testin e koronavirusit. Përmes një postimi në Facebook, Hoti tregoi se nuk kishte...

Kryeministri i Kosovës rezulton pozitiv me koronavirus

Kryeministri kosovar, Avdullah Hoti, ka rezultuar pozitiv me Covid-19. Lajmin e ka bërë të ditur vetë Hoti, përmes një postimi në Facebook. Ai shkruan se...

“Në dy javët e ardhshme do të ketë shpërthim rastesh”, Hoti bën paralajmërimin e frikshëm

Kosova po kalon ditë të vështira me pandeminë. Ky vend po përballet me një fluks pacientësh të infektuar. Kryeministri Avdullah Hoti paralajmëron se numrat pritet...

Vuçiç: S’dimë asgjë për marrëveshjen përfundimtare me Kosovën

Në një konferencë për media në Beograd, presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç ka lëshur një deklaratë të fortë pas qendrimit të mbajtur nga kryeministri...

Hoti jep garanci që s’do të ketë masë të izolimit për ata që kthehen nga Shqipëria

Një sërë reagimesh kanë ardhur nga qytetarët, biznesmenët dhe politikanët në lidhje me propozim-vendimin e Ministrisë së Shëndetësisë dhe Qeverisë së Kosovës, për vendosjen...

“Kot shëtit në Bruksel”/ Haradinaj: Hoti s’e ka mbështetjen time për këtë formë dialogu

Kreu i AAK-së në Kosovë, Ramush Haradinaj, ka paralajmëruar edhe një herë kryeministrin Avdullah Hoti, lidhur me dialogun me Serbinë. Në një intervistë për gazetën...

Të fundit

Macron paralajmëron Iranin kundër “ndërhyrjes” në Liban

Presidenti francez, Emmanuel Macron, ka paralajmëruar Iranin kundër cdo ndërhyrjeje në Liban. Sipas Reuters, Macron ka zhvilluar një bisedë të telefonike me presidentin iranian, Hassan...

VIDEO/ Neymar shpërdoron dy raste vetëm për vetëm me portierin

Po luhet mbrëmjen e sotme ndeshja mes Atalantës dhe PSG-së, e vlefshme për ‘Champions League’. Pak minuta më parë ka përfunduar pjesa e parë, me...

Drejt Presidencës me fletëthirrjen e Hagës në xhep

Nga Mero Baze Një vit më parë, Ramush Haradinaj dha dorëheqjen nga posti i kryeministrit, nën arsyetimin se ishte thirrur nga Gjykata Speciale e Kosovës...

Tensionet me Turqinë, Greqia kërkon ndihmën e SHBA-së

Ministri i Jashtëm grek, Nikos Dendias, do të zhvillojë një takim me sekretarin amerikan të Shtetit, Mike Pompeo, në Vjenë të premten. Përmes një deklarate,...

“Nuk ia uroj as armikut”, Veliaj flet për herë të parë pas shërimit nga virusi

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, është ritkthyer sot në zyrën e tij, pasi u shërua nga koronavirusi. Në një prononcim për News24, Veliaj...