E diel, 27 Shtator, 2020
22 C
Tirana

Etiketa

Avdullah Hoti

Dialogu Kosovë-Serbi/ ‘Zëri i Amerikës’: Shtyhet takimi në Uashington

Zëri i Amerikës mëson se është shtyrë për dy ditë takimi i paralajmëruar për dy shtator ndërmjet Kosovës dhe Serbisë në Shtëpinë e Bardhë....

Hoti: Vjosa Osmani nuk duhet të largohet nga LDK

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, shprehet se Vjosa Osmani nuk duhet të largohet nga Lidhja Demokratike e Kosovës. Në një intervistë për RTV Dukagjini, Hoti...

Hoti telefonon Stolenberg: Kosova të bëhet sa më parë pjesë e NATO-s

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, ka zhvilluar sot një bisedë telefonike me sekretarin e Përgjithshëm të NATO-s, Jens Stoltenberg. Gjatë bisedës, Hoti vlerësoi punën e...

Kryeministri i Kosovës mposht koronavirusin

Kryeminsitri i Kosovës, Avdullah Hoti, është shëruar nga koronavirusi. Lajmin e ka bërë të ditur këshillatari i tij, Xhavit Beqiri i cili ka thënë...

Qeveria e Kosovës vendos hapjen e kufijve me vendet fqinje

Ndonëse shifrat janë në rritje sa i takon të infektuarve dhe viktimave si pasojë e koronavirusit, qeveria e Kosovës ka vendosur hapjen e kufijve...

Dialogu Kosovë-Serbi/ Hoti konfirmon datën se kur do të zhvillohet takimi në Shtëpinë e Bardhë

Takimi mes zyrtarëve të Kosovës dhe Serbisë do të zhvillohet më 2 shtator në Washington. Lajmin e ka konfirmuar vetë kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti,...

Prej nëntë ditësh në izolim, këshilltari tregon për gjendjen shëndetësore të Hotit

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, ndodhet në izolim prej 9 ditësh tashmë, që kur rezultoi pozitiv me koronavirus. Lidhur me gjendjen e tij shëndetësore, ka...

Pas kryeministrit Hoti infektohet edhe krahu i tij i djathtë

Pas kryeministrit Avdullah Hoti, edhe zëvendësi i tij ka dalë me koronavirus. Lajmin në fjalë e ka përcjellë zëvëndëskryeministri Driton Selmanaj, ndërsa ndodhet në...

Kryeministri i Kosovës me koronavirus, ja si ua kthen kritikëve

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, ka reaguar ndaj kritikave të fundit se nuk është vetizoluar pas shfaqjes së simptomave të COVID-19. Ai sqaron qytetarët se...

Mimoza Kusari-Lila: Hoti pas testimit nuk u vetizolua, një arsye më tepër për ta shkarkuar

Deputetja e Kuvendit të Kosovës, Mimoza Kusari-Lila shprehet se lajmi që kryeministri Avdullah Hoti doli pozitiv me COVID-19, nuk është aspak çudi. Duke rikujtuar...

Të fundit

“Ajo është një grua me arritje të pashembullt”/ E zgjedhura e Trump-it për Gjykatën e Lartë, kundër martesave gay

Presidenti i SHBA, Donald Trump, ka emëruar Amy Coney Barrett, një grua konservatore për të qenë anëtare e re e Gjykatës së Lartë. Trump...

Tiranë/ Makina përplas 10-vjeçaren te bulevardi “Gjergj Fishta”

Një aksident ka ndodhur paraditen e sotme në kryeqytet. Një mjet ka përplasur një fëmijë 10 vjeç, në bulevardin “Gjergj Fishta”. Burime zyrtare njoftojnë se...

“Dielli do të ndriçojë për të gjithë shqiptarët!”, Meta del me mesazhin e fortë (VIDEO)

Në Ditën Ndërkombëtare të Turizmit, Kreu i Shtetit, Ilir Meta thotë se është momenti për të reflektuar mbi domosdoshmërinë për t'i dhënë frymëmarrje këtij...

7 muaj me patentë, 21-vjeçari kapet nga policia duke qarkulluar me shpejtësi të frikshme

Policia Rrugore nuk ndalet me kontrollin e rreptë ndaj të gjithë shoferëve abuziv. Gjatë 5 orëve kontroll me radar e dragera janë pezulluar 22...

Aksident në autostradën Tiranë-Durrës/Përplasen tre makina, plagosen dy persona

Një aksident i rëndë ka ndodhur në autostradën Tiranë-Durrës. Mësohet se në këtë aksident janë përplasur tre mjete dhe për pasojë janë plagosur dy...