Shqipëria

Ky dimër do të jetë më i ftohti i tetë viteve të fundit


               Publikuar në : 15:27 - 10/10/19 Enno

Stina e dimrit pritet që të jetë më e ftohta e tetë viteve të fundit. I ftohti ekstrem pritet që të pushtojë Evropën Veriore, Ballkanin Perëndimor duke përfshirë edhe Shqipërinë.

Dimri i ashpër raportohet se do të fillojë në muajin janar dhe temperaturat do të zbresin deri në -20 gradë në disa zona të caktuara. Meteorologu Todd Crawford ka theksuar se ky dimër do të jetë më i ftohti i 8-të viteve të fundit.

Kthehu
WhatsApp Denonco ne TT