E martë, 7 Dhjetor, 2021
9.5 C
Tirana

Etiketa

arrestuar

Rrihte babanë e tij 78-vjeçar, policia arreston në flagrancë shtetasin

Policia  e Mirditës ka arrestuar në flagrancë një 43-vjeçar, pasi akuzohet se ka ushtruar dhunë fizike e psikologjike ndaj babit të tij 78-vjeçar. Sipas policisë,...

Historia e jashtëzakonshme e agjentit që solli rrënimin e “El Chapo-s”

Agjenti special Ray Donovan ka nisur një studim të hollësishëm para shtatë vitesh për bosin e drogës Joaquín 'El Chapo' Guzmán. Dhe që prej...

I dënuar me 12 vite burg në Itali, arrestohet shkodrani në Rinas

Policia Kufitare e Rinasit ka arrestuar një 40-vjeçar të shpallur në kërkim, me qëllim ekstradimin në Itali. Në pranga ka rënë Domi Vuksiani ose...

Sulmi ndaj KZAZ në Kavajë, 6 të arrestuar dhe 31 të proceduar

Një ditë më parë në Kavajë pati përplasje mes një grupi protestuesish dhe policisë në KZAZ e qytetit. Policia e Kavajës informon se ka...

10 shqiptarë të arrestuar, policia italiane godet bandën e drogës

Policia italiane ka arrestuar 10 persona në krahinat e Firenze, Siena, Prato, Parma, Milano, Romë dhe Varese. Hetimi i policisë në Firenze ka çuar në...

500 kg eksploziv për 500 mafiozë të arrestuar, si u vra gjykatësi italian Giovannni Falcone

Mafia e ka dominuar për dekada Italinë, jo vetëm falë brutalitetit të treguar, por edhe për shkak të bashkëpunimit aktiv ose të heshtur të...

“Blindohet” Gjykata e Tiranës, sot merret vendimi për 50 protestuesit e arrestuar

50 personat e arrestuar për protestën e thirrur nga opozita më 11 maj pritet të dalin sot në orën 10:00 para Gjykatës së Tiranës...

Zero të arrestuar për masakrën në ish-Bllok, ja shuma që la Martinaj si masë garancie

Gjykata e Tiranës pranoi kërkesën e Ervis Martinajt, të përfshirë në ngjarjen e ish-Bllokut, për t’u lënë i lirë nën masën e garancisë pasurore.  Gjyqtari...

Bilanc tragjik/ Shkon në 290 numri i viktimave në Sri Lanka, 24 të arrestuar

Viktimat e sulmit terrorist që tronditi Sri Lanka-n mëngjesin e Pashkëve ka arritur në 290, ndërkohë mediat ndërkombëtare raportojnë se kanë mbetur të plagosur...

Kundërshtuan policët, gjykata merr vendimin për 7 protestuesit e opozitës

Gjykata e Tiranës përfundon seancën për 7 protestuesit e arrestuar dy ditë më parë, gjatë protestës së opozitës së bashkuar. Në përfundim, gjyqtari i seancës,...

Të fundit

Po frynte qirinjtë e ditëlindjes, flakët i djegin fytyrën (VIDEO)

Ky është momenti tronditës kur flokët e një gruaje u dogjën nga flakët, teksa shuante qirinjtë në tortën e saj të ditëlindjes. Nëna e...

Vr*u gruan e kunatën, Apeli konfirmon dënimin e përjetshëm për 36-vjeçarin

Gjykata e Apelit Vlorë ka lënë në fuqi dënimin “burgim i përjetshëm” për Gazmend Musta. Ky i fundit në 2 janar të vitit 2019,...

Vala e pestë e pandemisë, Franca mbyll klubet e natës para Krishtlindjeve

Franca do të mbyllë klubet e natës përpara Krishtlindjeve, dhe do të shtrëngojë masat e distancimit shoqëror në përgjigje të variantit të ri Omicron...

Miliona njerëz ranë në varfëri gjatë pandemisë, pasuria e miliarderëve u rrit

Pandemia e koronavirusit ka përkeqësuar hendekun masiv financiar midis të pasurve dhe të varfërve në mbarë botën. Kjo bëhet me dije nga një raport...

“Ha, dh*, i fusin një të puthur”, Sabiani bën debat me Beatrixin (VIDEO)

Brenda shtëpisë së “Big Brother” janë krijuar të tjera pakënaqësi mes disa personazheve. Ka qënë Sabiani, i cili mjaft i inatosur ka thënë mbrëmjen...