E martë, 7 Dhjetor, 2021
7.5 C
Tirana

Etiketa

arrestuar

Goditen “baronët” e drogës në Athinë, 21 të arrestuar. Shumica shqiptarë

Policia greke ka goditur një bandë e cila merrej me trafikim ka droge, si dhe është përgjegjëse e disa vjedhje në distriktin e Exarchias...

Ekzekutoi biznesmenin, kush është autori i arrestuar. Në 2012 tentoi të vriste…

Policia e Tiranës ka arrestuar dy ekzekutuar e dyshuar të vrasjes së biznesmenit Memli Begalla, ngjarja e ndodhur më 14 Shkurt në rrugën “Nikolla...

Goditet banda e drogës dhe prostitucionit, 50 të arrestuar. Mes tyre dhe shqiptarë

Policia po kryen një sërë operacionesh në disa qytete të ndryshme në veri të Italisë ku ka shkatërruar një organizatë kriminale.  Nga ky aksion janë...

Vrasja e Kasmit/Xhafaj: Policia ka arrestuar bashkëpunëtorin

Policia e Tiranës ka arrestuar  bashkëpunëtorin e vrasjes së djeshme në Tiranë pranë  spitalit Pediatrik. Nga atentati i mbrëmshëm, mbeti i vdekur Devi Kasmi,...

Planifikuan sulm terrorist në “Shqipëri-Izrael”, kosovarët e lidhur me ISIS rrezikojnë 15 vite burg

Tre nga nëntë të akuzuarit se do të kryenin sulme terroriste ndaj kombëtares së Izraelit, në ndeshjen që u zhvillua në Shkodër përballë Shqipërisë,...

Biznesmeni i arrestuar me euro në Elbasan, nipi i komandantit të njohur

25-vjeçari i arrestuar në datën 2 nëntor, siç njofton Policia, me inicialet O.S, administrator i nje subjekti privat sh.p.k, i cili u kap duke...

Protesta në Shkozë/ Banorët: Janë arrestuar 16 persona mes tyre një 12-vjeçar

Banorët e Sharrës janë akoma në protestë për të kërkuar të drejtën e tyre lidhur me shembjen e 153 banesave që preken nga projekti...

Londër, arrestohet një 30-vjeçar, dyshohet për akte terroriste

Një person, 30 vjeç, u arrestua sot në perëndim të Londrës, lidhur me sulmin e të premtes në mbrëmje kundër policëve përpara pallatit Bakingam,...

Të fundit

Miliona njerëz ranë në varfëri gjatë pandemisë, pasuria e miliarderëve u rrit

Pandemia e koronavirusit ka përkeqësuar hendekun masiv financiar midis të pasurve dhe të varfërve në mbarë botën. Kjo bëhet me dije nga një raport...

“Ha, dh*, i fusin një të puthur”, Sabiani bën debat me Beatrixin (VIDEO)

Brenda shtëpisë së “Big Brother” janë krijuar të tjera pakënaqësi mes disa personazheve. Ka qënë Sabiani, i cili mjaft i inatosur ka thënë mbrëmjen...

Parandalohet një vrasje/Kërcënoi me armë ish-dhëndrin, pranga 67-vjeçarit

Në sajë të operacionit të koduar "Parandalimi", policia e Lezhës ka bërë të mundur parandalimin e një ngjarje të mundshme kriminale në familje. Në...

Gabriel Escobar do të përcjellë në Shqipëri mesazhin e Rozenbergëve

Nga: Azgan Haklaj  Besë me Atdheun dhe Amerikën! Foltoret e Berishës si Pravda e Leninit. Revolucioni paqësor, konservator i Berishës si revolucioni bolshevik. Ka disa disa kohë që...

Vetingu në politikë/ PD kërkon deri në 22 vite burg për politikanët

PD mbetet e vendosur për të çuar përpara nismën e saj, për të futur në Vetting të gjithë politikanët. Demokratët kanë shtuar propozimet e...