E shtunë, 23 Tetor, 2021
20.5 C
Tirana

Etiketa

arrestuar

Futbollistin shqiptar donin ta arrestonin në Prishtinë, i ati zbulon kurthin që i kishin ngritur

Ilmi Ismajli, babai i futbollistit shqiptar, Ardian Ismajli, deklaron se të birin kanë dashur ta arrestojnë në Aeroportin e Prishtinës. Përmes një postimi në Facebook,...

Ofenduan vajzën dhe dhëndrin e Erdogan, arrestohen 11 persona në Turqi

Të paktën 11 persona janë arrestuar në Turqi, pasi dyshohen të kenë ofenduar vajzën dhe dhëndrin e presidentit Erdogan, në rrjetet sociale. Vajza dhe dhëndri...

Atentati në Tushemisht/ Policia ndalon 1 person dhe shpall në kërkim 3 të tjerë

Policia ka arrestuar një 34-vjeçar si të dyshuar lidhur me ngjarjen e ndodhur ditën e djeshme pranë një hoteli në  Tushemisht. Ndërkohë janë shpallur në...

Durrës/“Arrest me burg” për të shpallurit në kërkim, mes tyre ish-kreu i ALUIZNI

Gjykata e Durrësit ka caktuar sot masën ‘arrest me burg’ për disa nga personat e shpallur në kërkim, në lidhje me dëmet e shkaktuara...

Ishin maskuar si policë, zbulohet rrjeti që do trafikonte lëndë narkotike

Në sajë të operacionit të koduar "Kurila", policia ka bërë të mundur goditjen e një rasti të trafikimit të lëndëve narkotike. Janë arrestuar në...

Tentoi të fuste lëndë narkotike në burgun e Fushë-Krujës, pranga 35-vjeçarit

Një 35-vjeçar është arrestuar, pasi ka tentuar të fusë lëndë narkotike në burgun e Fushë-Krujës. Shtetasi me inicialet A.N., është kapur teksa po futej...

Shkon në 6 numri i të arrestuarve te Unaza e Re

Ka shkuar në 6 numri i të arrestuarve në zonën e Unazës së Re. Kujtojmë se dy ditë më parë u arrestuan tre persona...

“I arrestuar në Itali për vjedhje”/ Mark Babani: Në ’94 punoja në hotel! Padi ndaj Bardhit

Kryetari i Bashkisë së Vaut të Dejës, Mark Babani ka reaguar menjëherë pas akuzave të Partisë Demokratike, se ai ka qenë pjesë e një...

Forcat speciale gjermane aksion kundër mafies shqiptare/ 9 të arrestuar

Në orët e para të mëngjesit të së martës, forcat speciale të policisë gjermane zhvilluan kontrolle në disa shtëpi në Oberhausen (NRW). Policia i kapi...

Sherri në spitalin e Fierit, jepet masa e dënimit për 5 të arrestuarit

Gjykata e Fierit ka dhënë sot masën e sigurisë për 5 të arrestuarit, të cilët pas një zënke që nisi në një lokal në...

Të fundit

Barrierat tek “Pushimi i Shoferëve” në Lushnje, Braçe u del krah banorëve

Mëngjesin e sotëm, banorë të fshatrave në anë të autostradës Lushnje-Fier bllokuan rrugën në shenjë proteste, duke krijuar radhë kilometrike automjetesh. Ata kundërshtuan një...

A është e përgatitur bota për ndryshimin e klimës? Çfarë thonë ekspertët

Deri tani qeveritë dhe industria janë përqendruar fort në uljen e emetimeve të CO2 nga avionët, pasi sektori i aviacionit është përgjegjës për rreth...

Emërohet drejtori i ri i Tatimeve, ja kujt iu besua posti i rëndësishëm

Ceno Klosi është emëruar Drejtor i Përgjithshëm i Tatimeve. Ai zë vendin e Delina Ibrahimajt, pas emërimit të kësaj të fundit në krye të...

“Më do si motër, s’kam punë me ty”, Fifi revoltohet pas fjalëve të Granitit

Prej kohësh, Fifi ka shprehur hapur pëlqimin që ka për Granit Canën. Madje banorët e "Big Brother VIP", shpesh i kanë ngacmuar. Dyshimet vijonin...

‘Po vijmë kurvë’, prokurorja shqiptare përballet me kërcënimet me jetë në SHBA

Një prokurore shqiptare në Shtetet e Bashkuara të Amerikës ka kërkuar ndihmë për sigurinë e saj. Prokurorja e Komonuelthit të Qarkut Loudoun, Buta Biberaj,...