E enjte, 16 Shtator, 2021
28.5 C
Tirana

Durrës/“Arrest me burg” për të shpallurit në kërkim, mes tyre ish-kreu i ALUIZNI

Gjykata e Durrësit ka caktuar sot masën ‘arrest me burg’ për disa nga personat e shpallur në kërkim, në lidhje me dëmet e shkaktuara nga tërmeti.

Sipas BalkanWeb, në listën e personave të dënuar me burg është edhe për ish-kreun e ALUIZN-it Flamur Gjuzi. Gjithashtu e njëjta masë është caktuar edhe për shtetasit: Artur Çela, Skerdiliad Bellon, Artemis Malkon, Rasim Shehun dhe Aldo Dakavellin.

Më 13 dhjetor policia ndërmori një mega-operacion në Durrës, duke arrestuar zyrtarë e ish-zyrtarë, ndërtues, arkitekt, inxhinierë si dhe biznesmenë. Të arrestuarit akuzohen se shkelur ligjin, duke sjellë dhe dëmet e shkaktuara nga tërmeti ku humbën jetën 51 persona

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

E vetmja mënyrë për të trembur Ramën

Nga: Dritan Hila Tashmë që janë trajtuar të gjitha variablet e seriozitetit apo ambiguitetit të sjelljes së Bashës ndaj Berishës dhe pasojat që do ketë...

Nëndetëset me energji bërthamore, Kina denoncon paktin SHBA-Britani-Australi

Kina ka denoncuar një pakt historik të sigurisë midis SHBA, Britanisë së Madhe dhe Australisë, duke e përshkruar aleancën si "jashtëzakonisht të papërgjegjshme" dhe...

Mësimi nga mençuria e gjyqtarit Learned Hand

Nga: Irena Beqiraj Po jetojmë një periudhë të çmendur “skepticizmi” ndaj Amerikës. Mesazhet e shumë zyrtarëve të saj duken butaforike. Por historia na tregon që...

I zhdukur prej dy ditësh, 39-vjeçari gjendet pa shenja jete

Policia e Tiranës njofton se është gjetur pa shenja jete një 39-vjeçar në zonën e quajtur "Kodrat e Selitës". Policia ka indentifikuar viktimën, shtetasi...

“Shqipëria do monitorohet nga kamerat”, ministri Çuçi zbulon planin

Ministri i Brendshëm, Bledi Çuçi, ka zbuluar sot në Kuvend objektivat e dikasterit që ai drejton në 4 vitet e ardhshme të 'Qeverisë Rama'....