E mërkurë, 27 Janar, 2021
1 C
Tirana

Etiketa

aplikacioni

Rrjeti social vjen me përditësime për përdoruesit nën 16-vjeç

Përdoruesve të TikTok të moshës nën 16-vjeç, do t'ju kalojnë llogaritë e tyre automatikisht në private, pasi aplikacioni po punon me një sërë masash...

Aplikacioni ‘Zao’ mund të cënojë privatësinë e miliona përdoruesve

Në pamundësi për të qenë një yll Hollywood-i, ajo që mund të të lejohet është të fantazosh, apo jo? ‘Zao’ është aplikacioni më i...

Bum denoncimesh/Rama-qytetarëve: Shkarkoni aplikacionin “stop informalitetit”

Në kuadër të luftës kundër informalitetit, qeveria shqiptare ka vënë në dispozicion të qytetarëve aplikacionin ‘Super Start’. Është vetë kryeministri Rama, i cili ka...

Thellohet pabarazia gjinore/ Njihuni me aplikacionin që kontrollon lëvizjet e grave

E dini se ekziston një aplikacion që kontrollon lëvizjet e grave? Ndonëse ky aplikacion i tillë konsiderohet si abuzim ndaj të drejtave të grave,...

WhatsApp shton sigurinë, së shpejti s’mund të kryeni këtë veprim

Aplikacioni WhatsApp aktualisht po punon për të ruajtur sigurinë e përdoruesve. Së shpejti, përdoruesit e WhatsApp nuk do të jenë më në gjendje t’u...

Aplikacioni mund të gjejë diagnozën te pacientët njësoi si mjekët! Mjekësia në duart e robotëve?

Robotët mund të bëjnë shumë gjëra që bëjnë njerëzit, por... a munden ata t’u zënë vendin mjekëve? Një kompani në Londër për inteligjencën artificiale...

Mbyllet përgjithmonë aplikacioni “Facebook M”

Facebook  i ka dhënë lamtumirën asistentit virtual “Facebook M”, i cili ishte prezantuar në gushtin e 2015-së, shkruan BBC. Ky asistent virtual ishte i disponueshëm...

Foto/Aplikacioni i ISIS fut në kurth fëmijët britanikë

Fëmijët e britanikë të moshave nga 4 deri në 14-vjeç janë vënë në shënjestër të ISIS. Një aplikacion app drejtshkrimor i ISIS që përmban...

Përditësohet aplikacioni Google Photos, ja ndryshimet

Aplikacioni Google Photos është përditësuar, duke sjellë përmirësime të performancës. Së fundmi është shtuar një veçori speciale, fotot tani do të fshehin videot që...

Të fundit

Video/ Triumf me “poker”, Berisha nuk i ndal dot sulmet e Juventusit

Juventusi është kualifikuar në gjysmëfinale të Kupës së Italisë, teksa ka mposhtur 4-0, Spalin, ku luan portieri i Kombëtares, Etrit Berisha. Bardhezinjtë e nisën me...

Sondazhi: 53% e vlerësojnë pozitivisht menaxhimin e pandemisë nga qeveria

Sondazhi i ''Report Tv'' dhe institutit italian Piepoli, ka vlerësuar vullnetin e shqiptarëve ndaj qeverisjes së kryeministrit Edi Rama. Të pyetur për menaxhimin e situatës...

Brataj: Vaksina anti-co*id na mbron 28 ditë pasi e kemi marrë

Drejtuesi i Urgjencës Kombëtare, Skënder Brataj, ka folur në emisionin “Opinion” në lidhje me efektet e vaksinës anti-COVID në vendin tonë. Teksa iu referua rastit...

Balla: Koalicioni me Metën, domosdoshmëri për të rrëzuar Berishën

Kreu i grupit parlamentar të PS-së Taulant Balla tha se vrasjet e 21 janarit janë kryer në gjakftohtësi dhe nga dy persona, një prej...

Balla tregon planin B të Berishës për 21 janarin

Kreu i Grupit Parlamentar të PS-së, Taulant Balla, komentoi protestën e 21 janarit të vitit 2011, ku humbën jetën 4 protestues. I ftuar në Real...