E mërkurë, 19 Maj, 2021
12.5 C
Tirana

Etiketa

Ana Bernabic

Rezoluta e PE/ Kryeministrja serbe: Për ne, Kosova nuk është e pavaruar

Kryeministrja serbe, Ana Bërnabiç ka reaguar në lidhje me rezolutën  e Parlamentit Evropian për Serbinë, që u miratua javën e kaluar. Ajo u shpreh...

Brnabiç: Pa marrëveshje me Serbinë, Kosova nuk do të arrijë asgjë

Kryeministrja e Serbisë, Ana Brnabiç i ka kthyer përgjigjje Albin Kurtit mbi deklaratat e tij për prioritetet e qeverisjes së tij. Në një intervistë për Happy...

Serbia nis vaksinimin kundër koronavirusit, Bërnabiç merr dozën e Pfizer

Serbia ka nisur vaksinimin e popullatës së saj kundër koronavirusit ditën e sotme, duke përdorur vaksinën e kompanive Pfizer/BioNTech. Kryeministrja serbe, Ana Bërnabiç ishte në...

Votohet Qeveria e re e Serbisë

Me 227 vota për dhe pesë kundër, Parlamenti i Serbisë e votoi qeverinë e re të kryeministres, Ana Bërnabiq. Qeveria e re serbe do të...

Kryeministrja serbe i quajti shqiptarët “njerëz që vijnë nga mali”, reagon BE

Pas deklaratës së kryeministres serbe, Ana Bërnabiç se shqiptarët janë “njerëz që vijnë nga mali”, ka ardhur dhe reagimi i Bashkimit Evropian. Në reagimin e...

Kryeministrja serbe i quajti shqiptarët “njerëz mali”, Thaçi: I zhgënjyer nga BE

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi ka reaguar pas deklaratës së kryeministres serbe se shqiptarët janë “njerëz që vijnë nga mali”. Sipas Thaçit, gjuha e përdorur...

VIDEO/Ramush Haradinaj flet serbisht

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka folur mbrëmë serbisht. Në një takim me të gjithë kryeministrat e Ballkanit Perëndimor në Bruksel, Haradinaj zgjodhi që t’i...

Të fundit

Ukraina shkarkon ministrin e tretë të Shëndetësisë, shkak pandemia

Parlamenti i Ukrainës votoi për shkarkimin e ministrit të Shëndetësisë, Maksym Stepanov, për shkak të trajtimit të pandemisë së koronavirusit. Ligjvënësit votuan me 292 vota...

A ka konflikte me Metën? Kim: Kam diskutuar me Uashingtonin

Fushata elektorale e zgjedhjeve të 25 prillit, rriti tensionet midis partive politike, por jo vetëm. Presidenti i Republikës, Ilir Meta pati një përplasje në...

Hajdari: PD mund të ringrihet përmes reformimit

Ish-prokurori Shkëlqim Hajdari, ka komentuar situatën politike në vend pas zgjedhjeve parlamentare të 25 prillit. I ftuar në emisionin ''Shqip'', Hajdari e cilësoi si diçka...

Si të luftojmë alergjinë me ushqime e jo me ilaçe

A mund të përdorim ushqime në vend të ilaçeve për të zhdukur simptomat e alergjisë?  Dietologu i Spitalit Weill Cornell në New York,  Rachel...

Ushqimet që ndalojnë diarrenë në stinën e nxehtë

Me afrimin e ditëve të nxehta duket se për shumë persona kthehet edhe rreziku nga diarreja. Por çfarë mund të bëjmë për ta ndaluar...