E hënë, 29 Nëntor, 2021
15.5 C
Tirana

Etiketa

21 janari

Gjonaj paralajmëron: ”Gërdecit” dhe ”21 Janarit” do u shkohet në fund

Ministrja e Drejtësisë, Etilda Gjonaj deklaroi se çështjet e harruara në sistemin e drejtësisë si ''Gërdeci'' dhe ''21 Janari'' janë rikthyer për shqyrtim dhe...

Berisha: Soros loboi për ’21 janarin’ dhe ndarjen e Kosovës

Ish-kryeministri Sali Berisha deklaroi se miliarderi Xhorxh Soros ka lobuar për ngjarjen e 21 janarit të vitit 2011 ku mbetën të vrarë 4 protuestues,...

Përse u rihapën hetimet për 21 janarin? Kryeprokurorja e Tiranës tregon arsyet

Kryeprokurorja e Tiranës, Elisabeta Imeraj ka treguar arsyet se përse intitucioni që ajo drejton, vendosi të rihapë hetimet, për vrasjen e protestuesve në 21...

”21 janari”/ Hoxha: Vrasjet ndodhën brenda 15 sekondash

Gazetari i njohur investigativ, Artan Hoxha është shprehur se 4 vrasjet e 21 janarit të vitit 2011, kanë ndodhur 2 orë e gjysmë pasi...

“Plumbi doli nga arma e Prendit”, detaje të reja nga xhaxhai i Aleks Nikës

Mark Nika, xhaxhai i Aleks Nikës, u shfaq optimist për nisjen e hetimeve nga SPAK, dhe foli me siguri se plumbi që i mori...

‘21 Janari’: Idajet Beqiri nxjerr prapaskenat ‘bombë’ për Berishën

Avokat Idajet Beqiri ka drejtuar gishtin mbi ish-kryeministrin Berisha, si të vetmin që udhëroi të gjithë të gënjenin sa i takon 21 Janarit, për...

Provat që do zbardhin “21 Janarin”/Ekspertiza e FBI-së: Vrasjet ishin me dashje

Më 21 janar të vitit 2011, në bulevardin "Dëshmorët e Kombit" u ekzekutuan Faik Myrtaj, Ziver Veizi, Aleks Nika dhe Hekuran Deda. Për dy...

Xhaxhai i Aleks Nikës: Na kanë ofruar para për të mbyllur çështjen

Prokuroria e Tiranës ka vendosur të rihapë hetimin për vrasjen e Aleks Nikës, më 21 janar të vitit 2011. Në lidhje me këtë çështje,...

Dosja e 21 janarit/ Gazetarja Hoxha zbulon çfarë mund të ndryshojë hetimin

Gazetarja e njohur, Anila Hoxha ka dhënë detaje lidhur me vendimin e Prokurorisë së Tiranës, e cila vendosi të rihapë hetimin për vrasjen e...

“21 Janari”/Ish-prokurori Hajdari: Rihetimi mund të ndryshojë dënimet

Ish-prokurori Shkëlqim Hajdari, i ftuar në rubrikën "Opinion" në "News24", ka folur për rihapjen e hetimeve nga Prokuroria e Tiranës për çështjen e "21...

Të fundit

Masakrimi i masakrës

Nga: Luçiano Boçi  Kur ndodh një krim, gjëja kryesore që bëjnë autorët është djegia e mjeteve me të cilat kryhet krimi. Pra asgjësohet vetë krimi....

I ndaloi keçapin lojtarëve, kompania nuk ia përton Antonio Kontes

Emërimi i Antonio Kontes në krye të Totenhemit, solli ndryshime në klub. Tekniku i dha një vemendje të veçantë ushqimeve që konsumonin lojtarët, të...

FORMULA 1/ Presidenti ‘tradhton’ Shumakerin: S’është më i miri i historisë

Presidenti i FIA-s i ka befasuar të gjithë, duke mos e kurorëzuar si më të mirin ish-pilotin e tij në kohën e Ferrarit. Zhan...

Skandali me pagesat e UEFA-s, FSHF publikon “provat” e gabuara

Federata Shqiptare e Futbollit ka dalë sot me një tjetër qëndrim zyrtar rreth çështjes së skandalit të shpërndarjes së fondeve të UEFA-s, në mënyrë...

Kreu zbulime që e revolucionarizuan shkencën: Kush ishte Galileo Galilei

Në cilësinë e ”babait” themelues në fushën e fizikës dhe astronomisë, Galileo Galilei është i njohur për kontribute të panumërta në shkencë. Mendimtari italian,...