E premte, 7 Maj, 2021
23 C
Tirana

Etiketa

vaksina anticovid

Erdogan: Turqia ka vaksina të mjaftueshme kundër Covid-19

Turqia aktualisht ka mjaft vaksina kundër COVID-19 dhe nuk priten vështirësi në furnizime, tha presidenti Rexhep Taip Erdogan, shkruan Anadolu Agency. Përveç furnizimeve aktuale dhe...

AstraZeneca, e sigurt, tregojnë provat në SHBA

Provat në Shtetet e Bashkuara tregojnë se vaksina AstraZeneca është e sigurt dhe 79% e efektshme kundër koronavirusit, sipas Universitetit britanik të Oksfordit, partner...

BE-ja pritet të marrë 200 milionë doza të Pfizer/ BioNtech në tremujorin e dytë

Komisioni Evropian pret të marrë rreth 200 milion doza të vaksinës Pfizer / BioNTech në tremujorin e dytë të vitit. BE po synon të vaksinojë...

Mori dozën e dytë të vaksinës së Pfizer, infermieri nga Hasi shtrohet në spital

Një infermier nga Hasi është shtruar në gjendje të rëndë në spital vetëm pak ditë pasi mori dozën e dytë të vaksinës anti-covid të...

Habit deputeti Stojku: Vaksina ka në përmbajtje virus nga fekalet e majmunit

Deputeti i Kuvendit të Shqipërisë dhe njëkohësisht mjeku, Edmond Stojku ka folur lidhur me efektshmërinë e vaksinës “AstraZeneca” për të krijuar imunizimin ndaj koronavirusit. Në...

Vaksinat anti-covid: A është e sigurt të shtyhet doza e dytë?

Në rast se debati nëse do duhet të vonohet apo jo marrja e e dozës së dytë të vaksinës anti-Covid për të zgjeruar numrin...

Studimi: Vaksina AstraZeneca mund të frenojë transmetimin e koronavirusit

Vaksina e kompanisë AstraZeneca kundër koronavirusit shfaq shenja se përveç mbrojtjes nga virusi, mund të ulë shkallën e transmetimit të tij, thanë studiuesit të...

Berisha: Turqia ka 300 mijë të vaksinuar në ditë, Shqipëria 365 në 5 ditë

Ish-kryeministri Sali Berisha ka komentuar fushatën e vaksinimit kundër koronavirusit në vend, i nisur me shumë bujë nga kryeministri Edi Rama. Duke krahasuar procesin e...

Nota franceze dhe mllefi shqiptar me vaksinat

Nga: Skënder Minxhozi Një reagim ishte i pritshëm, pasi “tenxherja me presion” ka kohë që zien e shfryn. Fjala është për mërrëdhëniet e kryeministrit Edi...

Kush i dhuroi vaksinat? Fico: Donatori ka kërkuar që të ruhet kofidencialiteti

Teksa në vendin tonë mbërritën 975 vaksinat e para anti-covid të kompanive Pfizer dhe Biontech, mister ngelet vendi donator që ia bëri këtë dhuratë...

Të fundit

SHBA: Fati i paktit bërthamor është në dorë të Iranit

Administrata e presidentit Joe Biden ka sinjalizuar se Irani nuk duhet të presë lëshime të tjera të mëdha nga Shtetet e Bashkuara ndërsa mes...

Artur Zheji: Rama dëshiron të eleminojë Metën e Berishën nga sfondi politik

I ftuar si zakonisht në emisionin ‘Pika mbi i’ në Neës24, gazetari dhe analisti Artur Zheji foli mbi situatën politike në vend dhe shkarkimin...

Nostalgji futbolli / Maldini rrëfen ofertat e refuzuara për Milanin e tij

"Juve më donte. Tek Chelsea më ftoi Vialli në 96-ën. Por unë preferova të qëndroj në Milano, për të dalë nga një vit katastrofik....

Ndryshon Kodi Rrugor, ja çfarë duhet të dinë shoferët

Hyjnë në fuqi  ndryshimet e reja në “Kodin rrugor”. Parlamenti i Shqipërisë hodhi poshtë sot dekretin e Presidentit Ilir Meta për “Kodin rrugor”, duke...

Denoncimi/ Grida Duma: Ja si u blenë votat në Bashkinë e Rrogozhinës!

Deputetja e Partisë Demokratike, Grida Duma ka denoncuar sot me emra atë që ajo e quan “skema kriminale e blerjes së votave”. Nga foltorja...