E hënë, 30 Nëntor, 2020
15 C
Tirana

Etiketa

studenteve

Koronavirusi/ Manastirliu thërret për ndihmë studentët e mjekësisë

Ministria e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu iu bën thirrje mjekëve, infermierëve dhe studentëve të mjekësisë për të ofruar shërbimet e tyre në përballimin e situatës...

Shahini: 52% e studentëve thonë se institucionet ku studiojnë nuk i plotësojnë pritshmëritë e tyre

Ministrja e Arsimit Besa Shahini ka publikuar në Facebook një sondazh sipas të cilit 52% e studentëve janë shprehur se institucionet ku ata studiojnë...

Thyen xhamat e Ministrisë, pedagogia amerikane u “shkul veshin” studentëve (Video)

Ashtu sikundër kishin paralajmëruar, një grup studentësh u mblodhën ditën e sotme para Ministrisë së Arsimit, me qëllim për të shprehur pakënaqësitë e tyre...

Protesta e studentëve, reagon Shahini: Lanë nam

Vjen edhe reagimi i ministres Shahini pak orë pas përfundimit të protestës së studentëve. Ajo ka zgjedhur të shprehet në lidhje me këtë ngjarje...

“Nuk duhet të jetoj më me sandviçë”, miliarderi ndryshon jetën e studentëve

Fjalimin gjatë ceremonisë së diplomimit të këtij viti, studentët e universitetit Morehouse nuk do ta harrojnë kurrë. Jo për fjalët domethënëse, por sepse me...

Basha u premton studentëve 10 mijë stazhe pune në vit

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha në një bashkëbisedim me studentët e Universitetit të Politeknikut, ku i premtoi studentëve se me ardhjen e PD...

Pse nuk shkarkohet rektori?, Rama-studentëve: Është më rehat se çdo mbret

Kryeministri Rama gjatë takimit që zhvilloi sot me disa studentë dhe pedagogë në Universitetin e Ekonomikut, është pyetur nga një studente se për sa...

Forumi rinor i PD zyrtarisht në organizatën e studentëve të PPE

Forumi rinor i Partisë Demokratike anëtarësohet zyrtarisht në Organizatën e studentëve demokratë, EDS. Lajmin e ka bërë publik kreu i FRPD-së, Belind Këlliçi, i...

Arsyet pse Rama nuk po dorëzohet para studentëve

Shumë vetë që kanë ndjekur prej ditësh protestat studentore kanë ngritur të gjithë një pyetje racionale. Pse kur thotë se të 8 kërkesat e...

Protesta e studentëve ka sukses vetëm nëse shpëtohet universiteti publik

Nga Blendi Kajsiu/ E kam fjalën për lëvizjen studentore që po proteston sot në rrugët e Shqipërisë. Shumë e kanë krahasuar me Lëvizjen Studentore...

Të fundit

Moderna pritet të kërkojë sot autorizim për vaksinën Covid-19

Kompania e prodhimit të barnave Moderna njoftoi se do të aplikojë sot (të hënën) në SHBA dhe Evropë për marrë autorizimin për përdorimin e...

Kosova, me shpejtim drejt Vetëvendosjes

Nga: Andi Bushati Ajo që ka ndodhur këtë të djelë në Podujevë e kapërcen cakun e një palë zgjedhjeve të parakohshme lokale. Duke mundur së...

Ballkani Perëndimor e ka të vështirë të distancohet nga krimet e të shkuarës

Nga: Nicola Gjorgjevic “Emerging Europe” Kanë kaluar mbi 20 vite nga konfliktet e fundit të armatosura në Ballkanin Perëndimor, por efektet e tyre vazhdojnë të...

“Nuk morëm rezultatin e testit”/ Flet vëllai i pacientit që u hodh nga Covid 2

Anton Skabonda, vëllai i pacientit 60 vjecar i cili mëngjesin e sotëm i dha fund jetës duke u hedhur nga spitali “Shefqet Ndroqi, ku...

Covid-19 në Kosovë/ 11 viktima dhe 539 raste të reja

Autoritetet shëndetësore në Kosovë, kanë regjistruar 539 raste të​ reja me koronavirus, pas marrjes së​ 1,219 mostrave. Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik, (IKSHPK) ka njoftuar...