E enjte, 2 Prill, 2020
6 C
Tirana

Etiketa

spanjolle

U futi “frikën në palcë” turistëve/ Jepet dënimi për Mihal Kokëdhimën

Është dënuar me 1 vit burg nga Gjykata e Shkallës së Parë në Vlorë, Mihal Kokëdhima, për akuzat e “kanosjes”, “dëmtime të tjera me...

Dhunoi turistët/ Pronari i lokalit në Gjykatë: Nuk e theva xhamin për t’i dëmtuar

Është mbajtur sot seanca dëgjimore për shtetasin Mihal Kokëdhima, i arrestuar pasi goditi me sende të forta fugonin e një grupi spanjollësh që kishin...

Pronari bëri skena agresive ndaj turistëve spanjollë, policia i bllokon lokalin

Pas ngjarjes aspak të këndshme që ndodhi pak ditë më parë në bregdetin shqiptar, lokali i Mihal Kokëdhimës, në Porto Palermo të Himarës, po...

Goditi turistët spanjollë, policia arreston pronarin e lokalit

Pas dhunës së ushtruar ndaj disa turistëve spanjollë, policia njofton se ka arrestuar shtetasin M.K., 51 vjeç, banues në Sarandë. Ditën e djeshme, në lokalin...

I anuluan golin dhe e nxorën me të kuq, media spanjolle në krah te Keidi Bares (Video)

Keidi Bare, mbrëmjen e djeshme është ndëshkuar me karton të kuq në ndeshjen që ekipi i tij luante ndaj La Palmas. Arbitrat në këtë...

Mourinho trondit kombëtaren spanjolle: De Gea? ‘Spiuni apo urithi’ po e sulmon

Jose Mourinho nuk di të ndalet së krijuari polemika dhe sulme ndaj atyre që nuk e duan apo respektojnë. Në deklaratën e fundit ai...

Xhaka ‘trullos’ Bale, mediat spanjolle i bëjnë jehonë videos

Prania e Gareth Bale i ka dhënë më shumë vëmendje mediatike ndërkombëtare miqësores së të martës mbrëma, luajtur në “Elbasan Arena”, mes Shqipërisë dhe...

Roja bregdetare spanjolle shpëton 466 emigrantë në Mesdhe

Ekipi shpëtues i Spanjës ka arritur të shpëtoje 466 migrantë që kanë tentuar të kalojnë detin Mesdhe nga Afrika e Veriut për në Evropë. Autoritetet...

Marina spanjolle shpëton rreth 1000 emigrantë në Mesdhe

Marina spanjolle në dy ditët ka shpëtuar pothuajse një mijë emigrantë, të cilët po tentonin që të kalonin Detin Mesdhe për të arritur në...

Ikën Hierro, ja kush e merr në dorë kombëtaren spanjolle

Fernando Hierro njeriu që mori në dorë Spanjën vetëm dy ditë para se të startonte Botërori i Rusisë tashmë është larguar. Ai zëvendësoi Lopeteguin...

Të fundit

Koronavirus: Princi Charles dhe mesazhi i shpresës për kombin

Princi Charles, në një fjalim para kombit, foli për herë të parë për pozitivitetin ndaj koronavirusit dhe përvojën e tij, të cilën ai e...

Bilanci/ Rritet numri i fëmijëve të infektuar me koronavirus në Shqipëri

Ministria e Shëndetësisë dha përditësimin e situatës nga koronavirusi për ditën e sotme, ku u njoftua se ishte rritur numri i fëmijëve të infektuar. Sipas...

Rama nuk ia përton Bylykbashit: Zot i madh se gjynah, ky popull çfarë nuk dëgjon

Kryeministri Rama, në një intervistë për gazetën italiane "Gazzetta Dello Sport", tha se ishte arrestuar njëherë në Bolonja, pasi u revoltua ndaj një polic....

U infektua me COVID-19, humb jetën mësuesi grek i shkollës private në Korçë

Mësuesi grek që jepte mësim në shkollën private “Omiros” në Korçë, i cili u konfirmua me koronavirus disa javë më parë ka ndërruar jetë. Mësohet...

Rëndohet bilanci nga COVID-19 në Shqipëri/ 18 raste të reja brenda 24 orëve

Për fat të keq, është shtuar bilanci negativ si pasojë e koronavirusit në vend. Ministria e Shëndetësisë njofton se ka ndërruar jetë një pacient...
Kthehu
WhatsApp KONTAKTO TT