E hënë, 23 Nëntor, 2020
1 C
Tirana

Roja bregdetare spanjolle shpëton 466 emigrantë në Mesdhe

Më të lexuarat

Rritja e rasteve/ Sot hapet spitali Covid 3, brenda javës edhe Covid 4

Pas ankesave të shumta për ezaurimin e kapaciteteve në spitalet Covid, qeveria duket se po bën lëvizjen e radhës. Burime bëjnë me dije se...

KUJDES/ Pamje të rënda: Morgu përtej kapacitetit, trupat lihen përtokë

KUJDES! PAMJE TË RËNDA! Syri.net ka publikuar foto ekskluzive të siguruara nga brenda Morgu i Tiranës, ku trupat e viktimave nga Covid-19 janë vendosur në...

FOTO/ Tirana një “betoniere” e madhe, 10 kulla në ndërtim e sipër

Edhe pse vendi ndodhet në krizë ekonomike për shkak të tërmetit të 26 nëntorit dhe pandemisë Covid-19, Tirana vijon të ketë një bum ndërtimesh. Këtij...

Kaos në spital/ Mjeku thirrje qeverisë: Zgjohuni nga gjumi, hapni Covid 4

Situata paraqitet e rënduar në vendin tonë sa i përket pandemisë nga koronavirusi. Mjeku i Urgjencës i ‘Shefqet Ndroqit’, ose Covid2, Dritan Koçiaj ka ngritur...

Pamje të rënda/‘Luftë’ mes grupeve mafioze, 29-vjeçarin e vrasin me shkopinj

Disa pamje të rënda janë bërë virale në rrjet, ndërsa dëshmojnë dhunën makabre të disa personave, ku me shkopinj në duar qëllojnë pa pikë...

“Njerëzit do vdesin”, sizmologu grek parashikon një tërmet të fuqishëm

Në 30 tetor, një tërmet i fuqishëm goditi Detin Egje midis bregdetit turk dhe ishullit grek të Samos, duke shkaktuar një bilanc tragjik. Po...

Italia jep alarmin për ‘bombën e ujit’/Ekspertët: Mos dilni nga shtëpia (VIDEO)

Autoritetet në Itali kanë dhënë alarmin për shkak të së ashtëquajturës “bombë e ujit”, që ka sjellë një përkeqësim të menjëhershëm të kushteve atmosferike. Për...

“Ka planifikuar që të japë dorëheqjen”, zbulohet pasardhësi i Vladimir Putin

Kritiku i njohur i Vladimir Putin, ka nxjerrë disa të pathëna të cilat e nxjerrin zbuluar lidhur me lëvizjet e tij. Valerey Solovei ka...

Videoja po thyen rrjetin/ Sherr te “Aventurierët”, plas grushti

“Aventurierët” në episodin e fundit kanë dhuruar emocione, adrenalinë, e po kështu edhe skena dhune. "Aventurierët" vendosën që Festën e Birrës ta festonin në...

Bes Kallaku, ditëlindje pa masa anti-covid, gjobiten dhe Meta me Kryemadhin

Drejtoria Vendore e Policisë Tiranë, ka gjobitur me 1 mln lekë të reja administratorin e lokalit ku festoi ditëlindjen e 35-të aktori Bes Kallaku,...

Ekipi shpëtues i Spanjës ka arritur të shpëtoje 466 migrantë që kanë tentuar të kalojnë detin Mesdhe nga Afrika e Veriut për në Evropë.

Autoritetet njoftuan se kanë kapur migrantët në 10 anijë të ndryshme që ishin shpërndarë në det. Rreth 300 persona kanë vdekur këtë vit në ujërat që ndajnë Spënjen dhe Afrikën, sipas Kombeve të Bashkuara dhe 1,600 persona kanë vdekur teksa po tentonin të kapërcenin Mediteranin.

Vala e madhe e refugjatëve ka bërë që autoritetet të vendosin disa kufij sidomos në transportin publik si dhe presion ndaj qeverisë spanjolle, sidomos pas bllokimit të ndihmës humanitare nga Ministri i Brendshëm italian.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Artan Hoxha publikon detajet nga krimi makabër ku akuzohet edhe Berisha

Gazetari investigativ Artan Hoxha, ka risjellë në kujtesë zhdukjen e bujshme të Remzi Hoxhës, shqiptarit nga Kosova që familja nuk ia gjeti kurrë eshtrat....

“Zgjidhëm hallin e fermerëve”, Rama jep lajmin fantastik për këtë zonë

Rama ka ndarë me ndjekësit në profilin e tij në Facebook, pamjet nga një tjetër investim shumë i rëndësishëm. Kreu i qeverisë ka treguar pamjet...

Tritol makinës së vlonjatit/ ‘Benz-i’ përdorej nga gruaja dhe fëmijët e Binajt

Mbrëmjen e djeshme, një mjeti në Vlorë i është vënë tritol, teksa ishte parkuar në lagjen “Hajro Çakërri” të qytetit. Poshtë makinës, në pronësi...

Lexoni parashikimin e horoskopit, çfarë thuhet në yje për ju sot

Dashi Shoqëria e të afërmve me humor do të lehtësojë gjendjen tuaj emocionale dhe do të thyejë monotoninë e rutinës së përditshme. Ekziston mundësia të...

E thonë astrologët: 3 arsyet përse viti 2021 do të jetë i mbarë

Të gjithë e dimë sa shpejt ndryshoi bota në 2020-ën dhe brenda një nate, rutina jonë s’ishte më ajo që njihnim. Gjithsesi, jemi thuajse...