E martë, 22 Shtator, 2020
28 C
Tirana

Etiketa

sot

Parashikimi i motit për ditën e sotme

Gjatë ditës së sotme, moti në të gjithë territorin e vendit do të karakterizohet nga temperatura të larta dhe kthjellime. Në pjesën e dytë të...

Parashikimi i motit për ditën e sotme

Kushtet e qëndrueshme atmosferike mbeten mbizotëruese në pjesën më të madhe të Shqipërisë. Por në orët e mesditës dhe pasdites parashikohet të ketë vranësira...

Parashikimi i motit për ditën e sotme

Vendi ditën e sotme do të shoqërohet nga një mot me temperatura të larta. Sipas “MeteoAlb” deri në mesditë moti mbizotërohet nga kthjellime dhe temperatura...

Parashikimi i motit për ditën e sotme

Ditën e sotme moti mbi vendin tonë do të jetë me alternime kthjellimesh dhe vranësira të lehta që do të mbizotërojnë gjatë paradites në...

Parashikimi i motit për ditën e sotme

Dita e sotme nis me mot të kthjellët dhe temperatura të larta në të gjithë vendin tonë. Pasditja sjell kalime vranësirash në zonat malore duke...

Zbulohet çfarë u diskutua sot për Shqipërinë në Parlamentin Europian

Në Parlamentin Europian ditën e sotme u zhvillua një seancë e posaçme për Shqipërinë. Ndërkohë së fundmi është bërë publike ajo çka u diskutua sot...

Maturantët përgatiten për të zhvilluar provimin e fundit

Sot maturantët do të zhvillojnë provimin e fundit. Ata do të testojnë njohuritë e tyre në lëndët me zgjedhje. Kështu, do mbyllin një cikël shkollor, për...

Parashikimi i motit për ditën e sotme

Në vendin tonë moti sot do të jetë i alternuar nga kthjellime dhe vranësira të cilat do sjellin mot të kthjellët që herë pas...

Parashikimi i motit për ditën e sotme

Mbi vendin tonë gjatë ditës së sotme i gjithë territori do të jetë me kthjellime kryesisht në zonat e ulëta dhe bregdet, ndërsa vranësira...

Parashikimi i motit për ditën e sotme

Sipas “MeteoAlb”, pjesa e parë e ditës do të jetë me kthjellime dhe vranësira të lehta. Por gjatë pjesës së dytë të ditës vranësirat do...

Të fundit

Kosovë/ Asnjë viktimë nga koronavirusi në 24 orët e fundit

Kosova ka shënuar një përmirësim të dukshëm të situatës nga pandemia, teksa në 24 orët e fundit nuk është shënuar asnjë viktimë nga koronavirusi. Gjithashtu,...

Fjolla nuk është shtatzënë, por na ngeli mjeku me barrë tani

Nga: Mentor Kikia Për ti shpëtuar qëndrimit në burg, këngëtarja kosovare Fjolla Morina sajoi një shtatzëni. Ishte në vendin e duhur për këtë punë. Këtu edhe...

Rama shpall vendimin: Zero tatim fitimi për biznesin e vogël dhe zero TVSH deri në 10 mln lekë të reja xhiro

Në një dalje për mediat nga Kryeministria, Rama përcolli vendimin më të fundit të qeverisë: zero tatim fitimi për biznesin e vogël (deri 14...

Rriten tensionet, Turqia bën lëvizjen e papritur 24 orë para samitit të BE

Turqia ka bërë një lëvizje të papritur vetëm 24 orë para Samitit të Bashkimit Evropian, për të shqyrtuar çështjen e përplasjes me Greqinë në...

“Arrest shtëpie” për këngëtaren Fjolla Morina

Gjykata e Kukësit ka lënë në "arrest shtëpie" këngëtaren Fjolla Morina, pasi në çantën e saj u gjendën dy armë. Ndërkohë për dy miqtë...