E mërkurë, 27 Janar, 2021
1 C
Tirana

Parashikimi i motit për ditën e sotme

Dita e sotme nis me mot të kthjellët dhe temperatura të larta në të gjithë vendin tonë.

Pasditja sjell kalime vranësirash në zonat malore duke lënë zonën e ulët dhe bregdetin në ndikimin e kthjellimeve.

Sipas “Meteoalb”, temperaturat e ajrit rriten sërish në mëngjes, por mbeten konstante në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 20°C deri në 40°C.

Era do fryjë e lehtë më shpejtësi deri 28 km/h nga drejtimi Veriperëndimor dhe krijon në brigjet detare dallgëzim 2 ballë.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Video/ Tension dhe përmbysje, Interi eliminon Milanin në minutën e 97-të

Interi triumfoi me rezultatin 2-1 ndaj Milanit, në derbin e vlefshëm për çerekfinalen e Kupës së Italisë, ku nuk mundoi as tensioni. Ibrahimoviç dhe Lukaku...

Skënder Brataj tregon numrin e personelit mjekësor të vaksinuar

Drejtori i Urgjencës Kombëtare, Skënder Brataj ka bërë me dije shifrat e personelit mjekësor që është injektuar me vaksinën anti-covid deri më tani në...

Shkel rregullat e rrjetit social, Twitter i mbyll llogarinë Genc Pollos

Platfotma Twitter i ka mbyllur llogarinë ish-deputetit të PD, Genc Pollo, për shkak se ky i fundit ka shkelur rregullat e rrjetit social. Lajmin e...

Haradinaj mesazh Serbisë: Do forcojmë policinë dhe ushtrinë e Kosovës

Kandidati për President në Kosovë, Ramush Haradinaj ka përcjellë një tjetër për fqinjët, Serbinë. Haradinaj u shpreh se Kosova nuk do e mbajë më kokën...

Kur lali Eri gjobit Ndrangheta-n

Nga: Dritan Hila Sapo kapën implikimin e tre personave italianë që bënin kështjella në rërë për biznese në Tiranë dhe ku përmendej edhe mafia kalabreze,...