E mërkurë, 21 Tetor, 2020
6 C
Tirana

Etiketa

parashikimi

Keni bërë plane për fundjavën? Ja si do të jetë moti sot

Sot Shqipëria do të mbizotërohet nga kthjellime dhe vranësira, me një mot kryesisht të qëndrueshëm. Në zonat jugore nuk përjashtohet mundësia për reshje. Sipas Meteoalb,...

Diell dhe temperatura të larta, parashikimi i motit për sot

Shqipëria do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash të cilat do të sjellin mot të kthjellët, pa rrezikuar reshje. Sipas Meteoalb, sot temperaturat do...

Horoskopi për ditën e sotme, 13 shtator 2020

Dashi Sot do ta gjeni veten rreth disa njerëzve shumë emocionues dhe interesantë. Ditë e bukur për të ndjekur një shfaqje teatrore ose një film...

Temperatura deri në 36ºC, njihuni me parashikimin e motit për sot

Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash të cilat do të sjellin mot të qëndrueshëm gjatë gjithë ditës. Sipas Meteoalb, sot...

Horoskopi për ditën e sotme, 5 shtator 2020

Dashi Shmangni çdo investim afatgjatë dhe përpiquni të dilni jashtë dhe të kaloni momente të këndshme me miqtë tuaj më të mirë. Një mysafir i...

Parashikimi i motit për ditën e sotme

Gjatë ditës së sotme, moti në të gjithë territorin e vendit do të karakterizohet nga temperatura të larta dhe kthjellime. Në pjesën e dytë të...

Parashikimi i motit për ditën e sotme

Kushtet e qëndrueshme atmosferike mbeten mbizotëruese në pjesën më të madhe të Shqipërisë. Por në orët e mesditës dhe pasdites parashikohet të ketë vranësira...

Parashikimi i frikshëm i Bill Gates: Miliona njerëz do të humbin jetën nga pandemia

Filantropi i njohur, Bill Gates, ka bërë një tjetër parashikim të frikshëm, sa i përket pandemisë së koronavirusit. Në një intervistë për “The Economist”, Gates...

Parashikimi i motit, 14 Gusht 2020

Kushtet e qëndrueshme atmosferike do të sjellin mbizotërim të motit të kthjellët në pjesën më të madhe të vendit. Ndërsa vranësirat kalimtare do të...

Parashikimi i motit për ditën e sotme

Vijojnë temperaturat e larta dhe moti i qëndrueshëm në të gjithë territorin e vendit. Meteorologët parashikojnë një shtim të vranësirës në pjesën lindore gjatë orëve...

Të fundit

Diplomati zbulon detajet: Ministri grek është me origjinë shqiptare

Ish-drejtori i Drejtorisë së Çështjeve Juridike e Konsullore, Ksenofon Kristafi ka folur lidhur me ministrin e Jashtëm grek, Nikos Dendias. Në një prononcim për “Open”,...

Arjan Çani: Dendias me origjinë nga Vunoi i Shqipërisë, kushëri me Ramën

Moderatori Arjan Çani ka hedhur disa hipoteza lidhur me kryeministrin Edi Rama dhe kryediplomatin Nikos Dendias, duke pohuar se të dy janë të afërm...

‘Deti’, Hajdari: S’ka zgjidhje tjetër përveç Hagës

Për kufirin detar mes Shqipërisë dhe Greqisë do të vendosë Gjykata e Hagës. Vendimi në fjalë u mor sot në takimin që zhvilloi ministri...

A mbetet Partia Socialiste caku i fundit i Metës?!

Nga: Ben Andoni Do jetë e vështirë për presidentin Ilir Meta të bëjë diçka, të lartësisë së egos së vet, me mbarimin e mandatit si...

Pezullon punësimet e portalit, lë nxënësit me aftësi të kufizuar pa mësim

Në kundërshtim me ligjin, pezullon punësimin për mësuesit ndihmës edhe pse këta të fundit i vendos portali “Mësues për Shqipërinë”. Jonida Jonuzi e cila ankohet...