E martë, 27 Tetor, 2020
10 C
Tirana

Horoskopi për ditën e sotme, 13 shtator 2020

Më të lexuarat

Covid në vend: Në 24 orë 288 raste, numër i ulët i të shëruarve

Në 24 orët e fundit, është regjistruar një rënie e lehtë  e rasteve të reja me Covid-19 në vend. Ministria e Shëndetësisë, informon se 288...

Video/ Çmendet futbollisti, godet me lëvizje kung-fu lojtarin kundërshtar

Ndeshja e Ligës së Parë mes Montpelje dhe Reims përfundoi me rezultatin e thellë 0-4 për miqtë. Rezultati mbeti në hije për shkak të asaj...

Këto janë 4 simptomat e Covid-19, që mund t’ju çojnë në spital

Ndërsa mund të mos ketë nga ato që quhen “simptoma të një Covid-i të mirë”, disa janë padyshim më të këqija se të tjerat....

Manastirliu i përgjigjet akuzave të PD, ja kur do të hapet spitali Covid 3

Ditën e sotme ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu ka zhvilluar një takim me stafin mjekësor në Spitalin Infektiv. Ministrja është shprehur se situata në të...

Përplasja me Macron, Erdogan thirrje turqve: Mos blini mallra franceze

Presidenti turk, Rexhep Taip Erdogan u ka bërë thirrje turqve që të mos blejnë mallrat franceze. Gjatë një fjalimi në televizion, ai u bëri thirrje...

Fotoja bëhet virale/ Melania Trump përdor sozi

Shpesh është folur që Zonja e Parë e SHBA ka një sozi, e cila e shoqëron presidentin hera-herës. Përkundrejt këtyre zërave, Trump e ka...

E përjashtojnë nga emisioni/ Nuk ndalet Shqipja, bën deklaratën e radhës

Emisioni ‘Përputhen’ përjashtoi nga emisioni konkurrenten Shqipe Hysenaj. Ajo bullizoi një prej çunave, dhe dy vajzat, Tean për peshën e saj dhe Anën për...

Kudo me truprojë, si ndryshoi jeta e Luanës pas përndjekjes (FOTO)

Pas denoncimit që bëri ndaj një të riu për përndjekje, moderatorja Luana Vjollca shfaqet kudo me truprojë. “Në çdo hap me mua. Faleminderit për sigurinë...

E trishtë, ndërron jetë ish-futbollisti i Manchester City

Manchester City ka dhënë një lajm të trishtë për botën e futbollit. Klubi njofton se ka ndërruar jetë në moshën 17-vjeçare ish-lojtari i të rinjve,...

Hajdari zbulon emrin e partisë me të cilën do garojë në zgjedhje

Deputetja Rudina Hajdari, do të garojë me një parti të re në zgjedhjet parlamentare të 25 prillit. Në ‘News 24’, Hajdari tha se partia e...

Dashi

Sot do ta gjeni veten rreth disa njerëzve shumë emocionues dhe interesantë. Ditë e bukur për të ndjekur një shfaqje teatrore ose një film në kinema. Sa i përket aspektit profesional, parashikohet një ditë pa shumë zhvillime.

Demi

Ëndrrat, fantazitë dhe dëshirat sekrete mund të dalin sot në sipërfaqe, duke ju bërë që të nisni diçka aventureske. Përdoreni këtë si një nxitës për të mbajtur të ndezur zjarrin brenda jush.

Binjakët

Ju mund të zhgënjeheni nga ata që kanë qëndrime pompoze dhe arrogante. Ndoshta mund të jeni xheloz që njerëzit e tjerë po marrin vëmendjen që ju mendoni se e meritoni.

Gaforrja

Natyra aktive dhe pozitive e qenies suaj bëhen sot së bashku. Ju do të kuptoni se ekziston një ekuilibër mes këtyre dy aspekteve të jetës suaj dhe se jeni në gjendje të tërhiqni begatinë dhe dashurinë

Luani

Sot mund të jeni në vëmendjen e dikujt. Mund të jeni në gjendje shpirtërore për intimitet dhe pasion. Nëse jeni në një marrëdhënie, planifikoni një mbrëmje të veçantë me të dashurin tuaj.

Virgjëresha

Jini vetvetja në gjithçka që bëni. Kjo është një nga ato ditë kur me padurim prisni të bëni një udhëtim të gjatë. Do të kuptoni se ka shumë fuqi në dispozicionin tuaj.

Peshorja

Ju mund të qortoheni për gjëra të caktuara për të cilat ju nuk jeni kujdesur siç duhet. Ndoshta ju keni harruar t’i kushtoni vëmendje disa detajeve që duhet të ndiqen. Mos u mbytni mbi atë që keni bërë gabim.

Akrepi

Shfrytëzojeni këtë ditë për t’u ndriçuar dhe mos u shqetësoni aq shumë për çështjet thellësisht intensive, emocionale të jetës. Kjo është koha për t’i lënë këto gjëra mënjanë dhe mos harroni se qëllimi ynë këtu në Tokë është të jemi të lumtur.

Lexo edhe :   Çfarë shkruhet në yje për ju sot, nga puna tek marrëdhënia e dashurisë
Lexo edhe :   Kontratat kanë nevojë për rishikim/ Horoskopi për sot, 24 tetor 2020

Shigjetari

Sot do të keni më shumë nevojë për vëmendjen e të tjerëve. Kini kujdes që të mos jeni të obsesionuar nga ky aspekt. Çështja kryesore është të jeni vetë të lumtur pavarësisht mendimit të të tjerëve.

Bricjapi

Ju mund të ndjeni një konflikt të brendshëm të vështirë që ju vendos në siklet. Çfarëdo që vendosni të bëni, angazhohuni ta bëni atë sa më mirë dhe mos lejoni që zhgënjimi ose ndjenja e fajit t’ju prishin ditën.

Ujori

Fryma juaj aventureske dëshiron të dalë në pah. Ju ndjeheni më të guximshëm se zakonisht. Nën rrethana normale, ju nuk mund të dëshironi të largoheni larg shtëpisë tuaj pa shoqërinë e një tjetri, por në një ditë si kjo, ju nevojitet vetëm vetja.

Peshqit

Mund të përjetoni pak tensione dhe rezistencë me partnerin gjatë pjesës së parë të ditës, por gjërat kanë gjasa të lehtësohen pasi të afrohet mbrëmja. Në punë do të kaloni gjendje pozitive.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Kryemadhi: Rama i ka kthyer shqiptarët si qen me maska

Kryetarja e LSI,  Monika Kryemadhi ka folur në lidhje me vendimin e mbajtjes së maskës me detyrim në ambientet jashtë. Kryemadhi është shprehur se përdorimi...

Thaçi i ashpër me Perëndimin: Po i bën padrejtësi Kosovës me vizat

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, thotë se është padrejtësi që Bashkimi Evropian nuk liberalizon vizat me Kosovën. Sipas tij, Perëndimi ka rënë në lajthitje. Teksa foli...

Ndeshje dramatike në “San Siro”, Kumbulla i shënon dhe ndal Milanin

Përfundon supersfida e javës së 6 të Serisë A, mes Milanit dhe Romës. Ndeshja ka prodhuar jo vetëm lojë të bukur, por edhe gola, pasi...

Hajdari ashpërson tonet: PD dhe PS, banda që luftojnë me njëra-tjetrën

Për deputeten Rudina Hajdari, dy partitë më të mëdha në vend PD dhe PS janë kthyer në banda të cilat luftojnë me njëra-tjetrën. Hajdari shprehet...

Krijimi i partive të reja, Patozi: ‘Thërrmimi’ i PD mund të dali për mirë

Kreu i Bindjes Demokratike, Astrit Patozi, thotë se fragmentarizimi i PD mund t’i sjelli dobi Shqipërisë. Sipas tij, edhe nëse PD “thërrmohet fare, ndoshta nuk...