E hënë, 29 Nëntor, 2021
10.5 C
Tirana

Horoskopi për ditën e sotme, 5 shtator 2020

Dashi
Shmangni çdo investim afatgjatë dhe përpiquni të dilni jashtë dhe të kaloni momente të këndshme me miqtë tuaj më të mirë. Një mysafir i padëshiruar mund t’ju marrë të gjithë kohën tuaj të lirë.

Demi
Shmangni një hap të nxituar në dashuri. Sot mund të ndiheni shumë në ankth gjatë gjithë ditës në punë. Dëshira juaj për të bindur të tjerët mbi një projekt do të rezultojë një dështim.

Binjakët
Investimet janë të rekomanduara, megjithatë kërkoni këshilla të përshtatshme. Fëmijët mund të sjellin disa lajme emocionuese. Edhe çështjet e dashurisë janë pozitive për ju.

Gaforrja
Shëndeti do të jetë shumë i mirë pavarësisht nga një ditë plot tension. Burime të reja të ardhurash do të gjenerojnë përmes njerëzve që njihni. Kohë gëzimi me familjen dhe miqtë parashikohet ditën e sotme.

Luani
Çështjet e dashurisë kanë marrë të gjithë vëmendjen tuaj. Nëse një lidhje romantike nuk po ecën siç duhet, nuk duhet të mërziteni. Yjet ju favorizojnë gjatë ditëve të ardhshme. Edhe finanancat parashikohen të mira.

Virgjëresha
Duket se aktivitetet e shumta në punë ju kanë shkaktuar lodhje. Perpiquni të kurseni para. Disa njerëz mund t’ju nervozojnë, thjesht injorojini ata. Do të jeni shumë i ndjeshëm ndaj sjelljes së të dashurit tuaj.

Peshorja
Ndjenja e pasigurisë dhe disorientimit mund të shkaktojë probleme te ju. Miqtë do të jenë më mbështetës sesa ajo që parashikoni. Jini të kujdesshëm që të mos bëni komente të ashpra ndaj një kolegu.

Akrepi
Ruani durimin tuaj si përpjekje e vazhdueshme për të garantuar suksesin tuaj. Mos lejoni anëtarët e familjes suaj të vendosin se çfarë duhet të bëni apo nuk duhet të bëni sot. I dashuri juaj do të kërkojë përkushtim.

Shigjetari
Sot do të ndiheni të lodhur dhe ka të ngjarë të jeni të mërzitur për çështje të vogla. Përpiquni të kaloni një ditë të qetë me anëtarët e familjes. Sot do të ketë shumë çështje, të cilat kanë nevojë për vëmendje të menjëhershme.

Bricjapi
Aftësia juaj për të ndihmuar ata në nevojë do t’ju sjellë respekt. Jeta do të jetë me të vërtetë emocionuese kur bashkëshorti juaj do të vijë tek ju duke harruar të gjitha mosmarrëveshjet.

Ujori
Tensioni në vendin e punës mund t’ju sëmurë. Disa çështje pronë do të materializohen dhe do të sjellin përfitime të shkëlqyera. Ndihmoni partnerin tuaj në punë shtëpie për të zvogëluar ngarkesën e punës.

Peshqit
Investimet e bëra sot do të rrisin prosperitetin tuaj dhe sigurinë financiare. Magjia që zotëroni dhe personaliteti juaj do t’ju ndihmojnë që të bëni disa miqësi të reja. Kujdesuni më shumë për veprimet dhe fjalët tuaja.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Masakrimi i masakrës

Nga: Luçiano Boçi  Kur ndodh një krim, gjëja kryesore që bëjnë autorët është djegia e mjeteve me të cilat kryhet krimi. Pra asgjësohet vetë krimi....

I ndaloi keçapin lojtarëve, kompania nuk ia përton Antonio Kontes

Emërimi i Antonio Kontes në krye të Totenhemit, solli ndryshime në klub. Tekniku i dha një vemendje të veçantë ushqimeve që konsumonin lojtarët, të...

FORMULA 1/ Presidenti ‘tradhton’ Shumakerin: S’është më i miri i historisë

Presidenti i FIA-s i ka befasuar të gjithë, duke mos e kurorëzuar si më të mirin ish-pilotin e tij në kohën e Ferrarit. Zhan...

Skandali me pagesat e UEFA-s, FSHF publikon “provat” e gabuara

Federata Shqiptare e Futbollit ka dalë sot me një tjetër qëndrim zyrtar rreth çështjes së skandalit të shpërndarjes së fondeve të UEFA-s, në mënyrë...

Kreu zbulime që e revolucionarizuan shkencën: Kush ishte Galileo Galilei

Në cilësinë e ”babait” themelues në fushën e fizikës dhe astronomisë, Galileo Galilei është i njohur për kontribute të panumërta në shkencë. Mendimtari italian,...