E martë, 26 Janar, 2021
8 C
Tirana

Pandemia në vend/ Rama e nis mëngjesin me një lutje për qytetarët

Situata në Shqipëri si pasojë e koronavirusit paraqitet realisht shqetësuese, teksa numri i viktimave dhe i rasteve të reja me COVID-19 po shtohet dita-ditës.

Ndërkohë kryeministri Edi Rama e ka nisur mëngjesin e sotëm me një lutje për qytetarët.

Lutja e tij, lidhet me mbajtjen e maskës në mjedise të mbyllura, në mënyrë që qytetarët të mbrojnë veten, familjen dhe të afërmit.

Postimi i Ramës në rrjetin social Facebook:

“MIRËMËNGJES 😊
dhe me lutjen për mbajtjen e maskës në mjedise të mbyllura, që të mbroni veten, familjen, të afërmit dhe të tjerët rreth jush, ju uroj një ditë të mbarë🙏

MIRËMËNGJES 😊 dhe me lutjen për mbajtjen e maskës në mjedise të mbyllura, që të mbroni veten, familjen, të afërmit dhe të tjerët rreth jush, ju uroj një ditë të mbarë🙏 #ShëndetiMbiTëGjitha

Publiée par Edi Rama sur Mardi 28 juillet 2020

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Ndihen lëkundje tërmeti në vend

Një tërmet me magnitudë 3.9 ballë i shkallës Rihter ka lëkundur vendin tonë. Sipas asaj që raporton Qendra Sizmiologjike Europiane për Mesdheun, epiqendra e lëkundjeve...

Senati merr zyrtarisht akuzën ndaj ish-presidentit Trump

Senati i Shteteve të Bashkuara ka marrë zyrtarisht akuzën e ngritur kundër ish-Presidenti Donald Trump, i vetmi president në historinë e vendit ndaj të...

Foto/ Infermierja “hajdute” e infektivit, i vodhi portofolin pacientit me covid

Gruaja në foto është infermierja e spitalit infektiv në Tiranë, Ronida Hysa, e cila u arrestua nga policia dhe prokuroria e Tiranës, për akuzën...

Ulet numri i viktimave nga Covid-19 në Kosovë, 288 raste të reja

Në Kosovë janë regjistruar edhe pesë viktima të reja nga koronavirusi në 24 orët e fundit. Viktimat janë nga komunat: Gjilan, Malishevë, Pejë, Prishtinë dhe...

I doli emri tek përgjimet, Ilir Kulla i çon mesazh gazetarit live në emision

Ilir Kulla, këshilltari i presidentit Ilir Meta, ka reaguar pas publikimit të emrit të tij në përgjimet e Ndraghetës në Itali. Gjatë emisionit “Opinion”, Kulla...