E premte, 10 Prill, 2020
5 C
Tirana

Etiketa

siri

Agravohet situata, plas grushti në Parlamentin e Turqisë (VIDEO)

Shfaqjet aspak të këndshme nuk ofrohen vetëm në Kuvendin shqiptar, por edhe të huaj. Një situatë kaotike është përjetuar nga deputetët në Turqi, ku...

Turqia në prag të katastrofës në Siri, Erdogan po korr atë që mbolli

Nga: Simon Tisdall "The Guardian" Udhëheqësit autoritarë e dalë nga binarët - dhe këtu po flasim për presidentin turk Rexhep Taip Erdogan - priren të...

Turqia dhe Rusia rifillojnë bisedimet për situatën në Siri

Ministri i Jashtëm turk, Mevlut Cavusoglu, tha se kishte disa përafrime me Rusinë në bisedimet për rajonin Idlib të Sirisë, por shtoi se diskutimet...

Siri, rebelët rrëzojnë një tjetër helikopter të regjimit të Assadit

Vazhdojnë përplasjet ndërmjet rebelëve dhe ushtrisë siriane të udhëhequra nga Bashar al-Assad. Al Jazeera raporton se dje është rrëzuar një prej helikopterëve të ushtrisë...

Në prag lufte, Siria provokon Turqinë: Njeh gjenocidin ndaj armenëve

Pas paralajmërimeve të Erdogan, dje Turqia zhvendosi njësi të ushtrisë në kufi me Sirinë. Erdogan u shpreh qartë: Nëse preken më ushtarët turq, do...

Turqia përgatitet për luftë me Sirinë

Dje, presidenti i Turqisë Rexhep Tajip Erdogan paralajmëroi forcat qeveritare siriane se do të ndërhyjë me ushtrinë në rast se preken ushtarët turk në...

Lufta në Siri, Turqia i “shtrin” dorën NATO-s për ndihmë

Ministri turk i Mbrojtjes, Hulusi Akar i ka bërë thirrje NATO-s për mbështetje konkrete lidhur me çështjen e sulmeve të regjimit të Asadit në...

Erdogan kërcënon Assadin: Përgatitu të përjetosh ferrin nga toka dhe ajri

Presidenti i Turqisë Rexhep Tajip Erdogan ka bërë deklarata të forta në një mbledhje të partisë së tij në Ankara sot. “Turqia tani do t’i...

Assad bën copash popullin e tij, 30 viktima mëngjesin e sotëm nga bombardimet

Rreth 30 persona kanë mbetur të vrarë pas bombardimeve mëngjesin e sotëm nga forcat qeveritare siriane në bashkëpunim me ato ruse. Sipas një vëzhguesi...

Erdogan sfidon Asadin, dërgon 5000 trupa në Siri

Turqia ka dërguar në orët e fundit më shumë se 5000 trupa në provincën e Idlib. Ky veprim vjen direkt pas paralajmërimit që Erdogan i...

Të fundit

Pandemia/ Shqipëria do të humbasë 1.4% të PBB në vitin 2020

Shqipëria pritet të humbasë 1.4 për qind të Prodhimit të Brendshëm Bruto, thuhet në raportin e pranverës të publikuar nga Banka Botërore në lidhje...

Një 107-vjeçare në Holandë, njeriu më i moshuar që fiton ndaj koronavirusit

Një 107-vjeçare nga Holanda është bërë personi më i vjetër që ka arritur të mposhtë koronavirusin. Cornelia Rias nga Holanda ishte konfirmuar me koronavirus më...

Koronavirusi shënon një tjetër viktimë në Kosovë

Ministria e Shëndetësisë në Kosovë ka bërë me dije se një tjetër person ka ndërruar jetë, si pasojë e koronavirusit. Përmes një deklarate për mediat,...

Koronavirusi/ Rama: Kjo situatë mund të zgjasë deri në 3 vite

Kryeministri Edi Rama ka folur në lidhje me mundësinë për lehtësimin e masave shtrënguese, të ndërmarra me synim frenimin e përhapjes së mëtejshme të...

Paketa e ndihmës/ Rama tregon kategoritë që përfitojnë

Kryeministri Edi Rama ka deklaruar se nga java e ardhshme do të prezantohet paketa e zgjeruar e ndihmës. I ftuar në emisionin “Open” në Top...
Kthehu
WhatsApp KONTAKTO TT