E diel, 22 Maj, 2022
12.5 C
Tirana

Etiketa

shtyhet

Shtyhet takimi Kosovë-Serbi, zyrtari i lartë i BE-së zbulon arsyen

Takimi i planifikuar për ditën e hënë mes Kosovës dhe Serbisë është shtyrë për një afat të pacaktuar ende. Arsyen e shtyrjes së këtij takimi...

Shtyhet mbledhja e përbashkët mes Shqipërisë dhe Kosovës

Kryeministri Avdullah Hoti, bëri me dije se mbledhja mes dy qeverive Kosovë-Shqipëri që ishte planifikuar për tu mbajtur në Shkodër është shtyrë për më...

Turqia dhe Bjellorusia “shpëtojnë” nga sanksionet për shtatorin, shtyhet mbledhja e KE-së

Takimi special i Këshillit Evropian është shtyrë me 1 javë pasi kreu i kësaj organizate, Charles Michel, është prekur nga koronavirusi dhe ndodhet në...

Shtyhet fillimi i vitit shkollor në Kosovë

Fillimi i vitit shkollor në Kosovë është shtyrë për datën 14 shtator. Vendimin e ka bërë të ditur ministri i Arsimit dhe Shkencës në Kosovë,...

Miratimi i amnistisë shtyhet për në shtator

Komisioni i Ekonomisë ka vendosur në mbledhjen e sotme që të shtyhet miratimi i amnistisë për në muajin shtator. Si rrjedhojë, amnistia nuk pritet...

Shtyhet ndeshja e kampionatit, 6 lojtarë rezultojnë pozitivë

Një ndeshje e kampionatit spanjoll ëshë shtyrë ditën e sotme, pasi 6 lojtarë të një skuadre rezultuan pozitiv me koronavirus. Ndeshja e kategorisë së dytë,...

Shtyhet gjyqi për “grabitjen e Rinasit”, ja arsyeja

Seanca paraprake për dosjen e grabitjes së Rinasit, në Gjykatën e Posaçme është shtyrë. Bëhet me dije se shkak për këtë është bërë mosnjoftimi i...

Gjendja e jashtëzakonshme në Itali mund të zgjasë edhe pas korrikut

Kryeministri italian, Giussepe Conte, shprehet se gjendja e jashtëzakonshme e vendosur që prej muajit mars do të vazhdojë edhe përtej 31 korrikut. “Bazuar në situatën...

Afati i rivlerësimit të pasurive do të shtyhet sërish

Të gjithë ata qytetarë që kërkojnë të rivlerësojnë pasuritë e paluajtshme me tatim 3% do të ketë afat deri më 31 dhjetor 2020. Qeveria...

Çfarë po ndodh? Shtyhet mbledhja e Këshillit Politik

Mbledhja e Këshillit Politik të Reformës Zgjedhore e parashikuar për në orën 17:00, është shtyrë për në orën 19:00. Raportohet se kjo shtyrje ka ardhur...

Të fundit

Avokatja e Johnny Depp bëhet personazh në internet

Miliona shikues anembanë globit po ndjekin betejën ligjore midis Johnny Depp dhe Amber Heard, dhe ndërsa drama shpaloset, një yll i ri ka dalë...

Lija e majmunit: Koha për t’u shqetësuar apo për ta injoruar?

Deri më tani, lija e majmunëve ishte mjaft e parashikueshme. Shtëpia natyrore e virusit janë kafshët e egra, të cilat në fakt mendohet se...

Anthony Albanese fiton zgjedhjet, zgjidhet kryeministri i Australisë

Anthony Albanese do të bëhet kryeministri i parë i vendit, nga një prejardhje jo anglo-keltike. Një nga politikanët më jetëgjatë të Australisë, ai thotë se...

A u dekonspirua operacioni i SPAK? Gledis Nano paralajmëron goditjet e radhës

Drejtori i Policisë së Shtetit, Gledis Nano, ka konfirmuar se operacioni i SPAK është ende në proces. Teksa është pyetur nëse operacioni "Plumbi i...

Rusia ndalon furnizimin me gaz në Finlandë

Rusia ka konfirmuar mëngjesin e sotëm se ka ndaluar furnizimin me gaz për Finlandën, përshkallëzimi i fundit i një mosmarrëveshjeje për pagesat e energjisë...