E hënë, 21 Qershor, 2021
32.5 C
Tirana

Shtyhet takimi Kosovë-Serbi, zyrtari i lartë i BE-së zbulon arsyen

Takimi i planifikuar për ditën e hënë mes Kosovës dhe Serbisë është shtyrë për një afat të pacaktuar ende.

Arsyen e shtyrjes së këtij takimi e ka dhënë përfaqësuesi i posaçëm i Bashkimit Evropian në bisedimet Kosovë-Serbi, Mirosllav Lajçak. Sipas tij, ky vendim ka ardhur për shkak të pandemisë së koronavirusit.

“Për shkak të kujdesit lidhur me COVID19, takimi i Dialogut i planifikuar për të hënën javën e ardhshme do të shtyhet”, shkruan ai në tëitter.

Takimi i nivelit të lartë ishte parashikuar midis kryeministrit të Kosovës, Avdullah Hoti dhe presidentit serb Aleksandar Vuçiç.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Teknologji/ Si transferohen numrat nga Android në iPhone shumë thjesht

Si transferohen numrat e regjistruar nga Androidi në iPhone duke përdorur një adresë e-maili në Google 1-Së pari sigurohu që kontaktet tuaja të jenë të...

Dorëheqja e Ruçit/ Zheji: E largoi Rama

Analisti i njohur, Artur Zheji deklaroi se kryeministri Edi Rama e largoi kryetarin e Kuvendit Gramoz Ruçi nga Partia Socialiste, për të patur një...

Bie miti: Sipas FBI-së edhe kriptomonedhat janë të identifikueshme

Javën e kaluar, Departamenti amerikan i Drejtësisë, njoftoi se kishte zbuluar dhe konfiskuar pothuajse gati të gjitha bitcoin-et që ishin paguar në formën e...

10 shprehje nga Servantes, që duhet t’i lexojmë të paktën një herë

"Mos u lut kurrë për diçka që ke mundësi ta fitosh". "Të vërtetën tërhiqe sa të duash, ajo kurrë nuk këputet dhe gjithmonë del mbi...

Kosova padit Malin e Zi, kërkon kthimin e 4.500 metrave katrorë në Budva

Ministria e Drejtësisë së Kosovës ka paditur Komunën e Budvës dhe kompaninë “Sunraf Beach Properties”, duke kërkuar kthimin e rreth 4,500 metrave katror pronë...