E enjte, 28 Tetor, 2021
5.5 C
Tirana

Etiketa

Arsyeja

Shtyhet takimi Kosovë-Serbi, zyrtari i lartë i BE-së zbulon arsyen

Takimi i planifikuar për ditën e hënë mes Kosovës dhe Serbisë është shtyrë për një afat të pacaktuar ende. Arsyen e shtyrjes së këtij takimi...

Komshiq: Protestat në Beograd kanë të bëjnë me Kosovën

E ardhmja e Ballkanit është në BE dhe protestat në Beograd nuk kanë të bëjnë me Coronën, por me Kosovën, thotë për DW Zhelko...

Nga e hëna mbyllet sërish transporti urban

Kryetar i Shoqatës Kombëtare të Transportit Qytetas, Rixhin Qosja thotë se shërbimi i transportit urban do të ndërpritet sërish ditën e hënë. Në një prononcim...

Lufta për Teatrin, arsyeja gjendet edhe tek armiku më i egër

Nga Lorenc Vangjeli Kërko të gjesh arsye edhe te kundërshtari më i egër! Nëse në këtë epilog pandemie, dy palët në luftë për Teatrin Kombëtar...

Mbajti në dorë flamurin amerikan, Meta tregon arsyen e këtij veprimi

Kreu i shtetit, Ilir Meta ka mbajtur në dorë një flamur të SHBA-së, gjatë momentit kur firmosi dekretin kundër ligjit që i hoqi atij...

Shkarkohet nga detyra doganieri i Tre Urave të Përmetit/ Arsyeja

Drejtoria e Përgjithshme e Doganave ka shkarkuar nga detyra doganierin Arten Ibrahimi. Raportohet se ai u kap në Qafë Botë ku po tentonte të kalonte...

Veliaj tregon arsyen pse nuk u takua me Albin Kurtin

Kryebashkiaku, Erion Veliaj ka folur në lidhje me vizitën e kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti në Tiranë. Në axhendën e Kurtit ishte edhe një vizitë...

Radhë kilometrike në Qafë-Thanë, arsyeja

Radhë të gjata kilometrike në Qafë-Thanë. Si pasojë e shkëputjes së energjisë, ka pasur një defekt në sistemin kompjuterik në palën maqedonase. Indirekt, shkëputja e energjisë...

Arrestohet policja shqiptare, arsyeja është e rëndë

Një police 29-vjeçare shqiptare është arrestuar nga policia italiane sepse është kapur me kokainë. Identiteti i saj ende nuk është bërë i ditur. Raportohet se policia...

BBC-ja mbyll 450 vende pune/ Arsyeja

Transmetuesi britanik BBC ka thënë të mërkurën se planifikon të “modernizojë” departamentin për lajme, duke mbyllur 450 vende pune. Këto ndryshime janë konsideruar të mëdha...

Të fundit

Naftëtarët e Ballshit mblidhen para uzinës: Të opozitës vinë vetëm për votat

Naftëtarët e Ballshit janë mbledhur paraditen e sotme para uzinës në një tubim, pasi ende nuk ka një vendim se çfarë do të bëhet...

Pse askush në PD nuk po gëzon për “kandidaturën” e Sali Berishës?

Nga: Mero Baze Sali Berisha shpalli për herë të tretë kandidaturën e tij për të qenë në krye të Partisë Demokratike. Herën e parë më...

“Foltorja sjell largimin e Bashës e Ramës”, Topalli mbështet Berishën

Ish-kryeparlamentarja, Jozefina Topalli, ka deklaruar se “Foltorja” e Sali Berishës ishte iniciativa më e mirë që mund të ndodhte nga lideri historik i demokratëve....

“35 mijë euro kush vr*t Albin Kurtin”, policia rrethon banesën e kryeministrit

Forca të shtuara të policisë kanë qëndruar pranë shtëpisë së kryeministrit Albin Kurti, pas informacioneve për kërcënim. “Kryeministri Kurti është kërcënuar. Për këtë arsye,...

U përurua në maj, Spitali Memorial i Fierit ka mungesë ilaçesh

Spitali Rajonal Memorial i Fierit hapi dyert për qytetarët në muajin maj të vitit 2021. Tashmë jemi në muajin tetor, dhe një qytetar nga...