E hënë, 18 Tetor, 2021
12.5 C
Tirana

Mbajti në dorë flamurin amerikan, Meta tregon arsyen e këtij veprimi

Kreu i shtetit, Ilir Meta ka mbajtur në dorë një flamur të SHBA-së, gjatë momentit kur firmosi dekretin kundër ligjit që i hoqi atij kompetencën, për betimin e gjyqtarëve të rinj të kushtetues.

Presidenti Meta sqaroi edhe arsyen e këtij veprimi, teksa u shpreh se për të SHBA është vendi i dytë pas Shqipërisë.

Një arsye tjetër që ai dha për këtë veprim ishte edhe fakti se, sipas tij në protestë kishin ardhur dhjetëra persona nga SHBA.

“Unë nuk e kam Amerikën të parën, të parën gjithmonë do të kem Shqipërinë.

Por Amerikën e kam të dytën dhe jam gati për hir të asaj që Amerika ka bërë për ne, për shqiptarët kudo, të bëj çdo gjë  për Amerikën që nuk dëmton Shqipërinë dhe shqiptarët.

Këtë flamur e mora pasi kanë ardhur me dhjetëra dhe me qindra shqiptarë nga Amerika. Kanë lënë punët e tyre. Këtë flamur e ngrita në respekt të gjithë miqve tanë të mëdhenj në Amerikë.

Ta kalojmë tek betimi, për betimin duhet flamuri i Shqipërisë, flamuri Kuq e zi”, tha ai.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

“U lodha, nuk dua të më shohë mami”, Semi shpërthen në lot para Donaldit

Semi ka patur një moment të tensionuar, pas izolimit brenda një shtëpie të monitoruar me kamera 24 orë. Shkëputja nga jeta e përditshme, duket...

Aksident i pesëfishtë në Durrës

Një aksident i pesëfishtë, fatmirësisht pa të lënduar ka ndodhur mëngjesin e sotëm në zonën e Currilave në Durrës. Një mjet me targa italiane, ka...

Bora Zemani shuan heshtjen për raportin mes Semit dhe Donaldit

Prej startimit të "Big Brother VIP", shumë është aluduar për një pëlqim të mundshëm ndërmjet Donald Veshajt dhe Semi Jaupajt. Mediat rozë kthyen në...

“S’ka vend për panik”, përfaqësuesja e IGJEUM flet pas tërmetit në Lezhë

Mbrëmjen e djeshme, vendi ynë u trondit nga një tërmet 4.5 Rihter me epiqendër në Lezhë. Sipas Institutit të Gjeoshkencave, tërmeti ishte me magnitudë...

Zgjedhjet/ Numërohen 99.8 % e votave në Kosovë

Deri në orët e para të ditës, janë numëruar 99.8 përqind e votave në komunat e Kosovës. Duke iu referuar Komisionit Qendror të Zgjedhjeve,...