E diel, 17 Tetor, 2021
10.5 C
Tirana

Etiketa

Shaip kamberi

‘Ballkani i Hapur’/ Kamberi: Rruga e Serbisë drejt Tiranës kalon përmes Kosovës

Deputeti shqiptar në parlamentin e Serbisë, Shaip Kamberi ka komentuar deklaratat e djeshme të presidentit të Serbisë, Aleksandër Vuçiç në Forumin Ekonomik të Shkupit,...

Pas 100 vjetësh, kemi një shqiptar trim në parlamentin e Serbisë

Nga: Spartak Ngjela Shaip Kamberi, deputet në Parlamentin e Serbisë, i cili është edhe kryetari i Partisë shqiptare për Veprim Demokratik, në Serbi; deklaroi sot,...

Kamberi ia thotë Vuçiçit në sy: Keni vrarë popullsinë shqiptare në Kosovë

Deputeti shqiptar në Kuvendin e Serbisë, Shaip Kamberi ka debatuar me presidentin serb Aleksandër Vuçiç, gjatë seancës së sotme plenare. Gjatë fjalës së tij,...

Deputeti Kamberi: Kosova po përdoret si kartë për të fituar vota në Serbi

Deputeti shqiptar në Parlamentin e Serbisë, Shaip Kamberi, deklaroi se politikanët serbë po e përdorin Kosovën si kartë për të fituar vota. Pasi zgjedhjet parlamentare...

Foli shqip në Kuvendin e Serbisë/ Ministri serb reagon ndaj deputetit Kamberi

Ministri i Punëve të Brendshme, Aleksandër Vulin, ka reaguar pasi përfaqësuesi i shqiptarëve në Kuvendin e Serbisë, Shaip Kamberi ka mbajtur një fjalim në...

Video/ Deputeti shqiptar shkon në parlamentin serb me flamurin kuq e zi

Deputeti shqiptar, Shaip Kamberi ka paraqitur sot flamurin kombëtar në Kuvendin e Serbisë. Kryetari i Kuvendit të Serbisë, Ivica Daçiç, reagoi duke kërkuar nga Kamberi...

Ministri serb fyen përsëri shqiptarët, reagon deputeti: Njeri pa dinjitet

Ministri i Brendshëm i Serbisë, Aleksandër Vulin, ka folur pasi është zgjedhur ministër në qeverinë e re të udhëhequr nga partia e Aleksandar Vuçiçit,...

Video/ Deputeti shqiptar përplaset ashpër me Daçiç në parlamentin serb

Shefi i grupit të deputetëve Lugina e Bashkuar, Shaip Kamberi, ka kundërshtuar ashpër zgjedhjen e Ivica Daçiçit në krye të parlamentit serb, gjë për...

Kamberi: Askush s’e pengon dot bashkëpunimin e Preshevës me Tiranën e Prishtinën

Lugina e Preshevës e ka të garantuar të drejtën e bashkëpunimit me Prishtinën e Tiranën dhe këtë të drejtë askush nuk mund t’ia marrë,...

Të fundit

Mbështetësve të Lulzim Bashës tani po u del “droga”

Nga: Alfred Peza Lehtësia e papërballueshme me të cilën Lulzim Basha u artikuloi vendimin për largimin e Sali Berishës nga Grupi Parlamentar i PD, pas...

Itali/Vodhi brioshët, të nesërmen i paguan. Pronari i lokalit i ofron një punë

Ai vjedh brioshët në lokal, pastaj të nesërmen kërkon falje dhe paguan. Një histori dëshpërimi, por edhe mbi të gjitha dinjiteti dhe solidariteti që...

Kolumbia sterilizon hipopotamët e “Mbretit të kokainës”

Një grup hipopotamësh - një trashëgimi e padëshiruar pas vdekjes së mbretit famëkeq të drogës kolumbiane Pablo Escobar - po sterilizohen. Escobar, i cili u...

Rusia në gjendje emergjence nga infektimet, një mijë të vdekur në një ditë

Rusia të shtunën regjistroi 1.000 vdekje në një ditë të vetme për herë të parë, që kur filloi pandemia. 222.000 vdekjeve nga Covid është...

Misioni Lucy i NASA-s do të kërkojë ‘fosilet’ e Sistemit Diellor

Një anije kozmike është nisur nga Kepi Canaveral me një mision për të zbuluar "fosilet" e Sistemit Diellor. Sonda Lucy do të shkojë në...