E premte, 10 Prill, 2020
6 C
Tirana

Etiketa

sëmurët

Sa gjatë qëndrojnë të sëmurët në spital në Shqipëri? Ja shifrat

Një pacient shqiptar qëndroi jo më shumë se 5.5 ditë i shtruar në spital, thuajse gjysma e ditëve të qëndrimit të të sëmurëve në...

Po filmonte një dokumentar në xhungël, aktori i famshëm sëmuret keq

Xhirimet për një dokumentar të ri nuk kanë shkuar mirë për aktorin e famshëm Zac Efron. Raportohet se ai gati sa nuk humbi jetën pasi...

Sëmuret Mihal Kokëdhima, Gjykata i rrëzon kërkesën për të dalë nga burgu

Gjykata e Vlorës ka rrëzuar kërkesën e Mihal Kokëdhimës për t’u liruar nga qelia, për shkak të problemeve shëndetësore. Përfaqësuesi i akuzës, Saimir Smaka,...

“Kur sëmuret nëna, sëmuret e gjithë shtëpia”, mesazhi i fortë i Margarita Xhepës

Në muajin tetor, muajin e ndërgjegjësimit kundrejt kancerit të gjirit, aktorja e mirënjohur shqiptare Margarita Xhepa ka një mesazh për të ndarë me të...

‘Je si burrë’, nëna sëmuret nga komentet helmuese

Kur është fjala për gratë dhe muskujt, shoqëria ende ka një qëndrim disi jo shumë pranues. Por Chyanne Weatherby ka pasur një lum komentesh duke...

Adriatik Llalla sëmuret për t’i shpëtuar drejtësisë, por prokurorja Prela…

Ndërsa i gjithë opinioni është mbarsur me dilemat nesë prokurorja e re e Krimeve të Rënda, Donika Prela do të arrestojë ose jo Adriatik...

Spitali i Përrenjasit si në Mesjetë, ja ç’ndodh me të sëmurët

Fiks Fare vijoi denoncimin e mungesës së mjekëve dhe kushteve në spitalet rajonale dhe bashkiake në rrethe. Për pasojë, mijëra pacientë udhëtojnë çdo ditë...

Farmacitë nuk kanë ilaçe për të sëmurët me parkinson dhe epilepsi

Dy medikamente të rimbursueshme mungojnë në farmacitë e Tiranës. Bëhet fjalë për ilaçin Madopar, i cili shërben për të sëmurët me Parkinson dhe ilaçi...

Të sëmurët me tumor, kujdes me këto ushqime

Trajtimi i sëmundjeve tumorale kërkon përkujdesje me ushqimin. Qelizat e kancerit lulëzojnë në një mjedis acid, ndaj edhe një dietë e dominuar më së...

Të fundit

Një 107-vjeçare në Holandë, njeriu më i moshuar që fiton ndaj koronavirusit

Një 107-vjeçare nga Holanda është bërë personi më i vjetër që ka arritur të mposhtë koronavirusin. Cornelia Rias nga Holanda ishte konfirmuar me koronavirus më...

Koronavirusi shënon një tjetër viktimë në Kosovë

Ministria e Shëndetësisë në Kosovë ka bërë me dije se një tjetër person ka ndërruar jetë, si pasojë e koronavirusit. Përmes një deklarate për mediat,...

Koronavirusi/ Rama: Kjo situatë mund të zgjasë deri në 3 vite

Kryeministri Edi Rama ka folur në lidhje me mundësinë për lehtësimin e masave shtrënguese, të ndërmarra me synim frenimin e përhapjes së mëtejshme të...

Paketa e ndihmës/ Rama tregon kategoritë që përfitojnë

Kryeministri Edi Rama ka deklaruar se nga java e ardhshme do të prezantohet paketa e zgjeruar e ndihmës. I ftuar në emisionin “Open” në Top...

Shkëlqim Hajdari qetëson fermerët: Asnjë prodhim i juaji nuk do të mbetet stok

Kryeinspektori i Përgjithshëm, Shkëlqim Hajdari ka qetësuar fermerët duke premtuar mbledhjen, magazinimin dhe eksportimin e prodhimeve të tyre. Në një lidhje Skype për emisionin “Alert”...
Kthehu
WhatsApp KONTAKTO TT