E shtunë, 6 Qershor, 2020
18 C
Tirana

Etiketa

sekuestruar

Paketa Anti-KÇK/ Qytetarët: Politikanëve i ka mbetur të kapin veten dhe të varen

Nga Anxhela Ferra Gjatë përfundimit të vitit 2019-të, kryeministri Edi Rama prezantoi paketën Anti-KÇK. Me këtë projektligj, të ashtuquajtur anti “Kap çfarë të Kapim”, qeveria...

Shifra marramendëse/ Ja sa euro i janë sekuestruar mafies italiane

Së fundmi është bërë publike shifra konkrete sa i takon totalit të pasurive të konfiskuara të mafies italiane gjatë 5 viteve të fundit. Kështu mësohet...

Ku përfunduan dhjetëra tonë ar të sekuestruar nga diktatura komuniste? (Video)

Pas ngjitjes së tyre në pushtet, komunistët sekuestruan 43.816.682 monedha ari ose 320 tonë, që ndodheshin kryesisht në duart e popullatës. Këto veprime u...

Përmbarimi shkon për të sekuestruar shtëpinë, gjen armë dhe drogë

Shërbimi përmbarimor ka shkuar për të ekzekutuar sekuestron e banesës në një shtëpi të pabanuar në zonën e shkëmbit të Kavajës në Durrës, por...

Komandanti GFD: Këtë vit në Itali janë sekuestruar 33 ton kanabis

Në prezantimin e raportit vjetor për kultivimin e kanabisit, komandanti i Guardia di Finanza, Giorgio Toschi u shpreh se gjatë këtij viti në brigjet...

Saimir Tahiri tregon të pathënat: Ja çfarë bëhet me drogën e sekuestruar

Krahas disa detajeve për jetën private, në studion e emisionit ‘Xing me Ermalin’, ish-ministri i Brendshëm Saimir Tahiri, foli edhe për jetën e tij...

Të fundit

Shënohet një tjetër viktimë nga koronavirusi në Shqipëri

Ministria e Shëndetësisë bën me dije se një tjetër person ka ndërruar jetë si pasojë e koronavirusit në Shqipëri. Bëhet fjalë për një 85-vjeçare e...

Një tërmet i fuqishëm godet Turqinë

Një tërmet i fuqishëm ka goditur Turqinë mbrëmjen e sotme. Sipas Anadoly Agency, tërmeti ishte me magnitudë 5 ballë dhe u regjistrua në 7...

Kryeministër shqiptar në Maqedoninë e Veriut? Zaev shfaqet i pakënaqur

Partia BDI në Maqedoninë e Veriut ka shprehur hapur qëllimin, për të vendosur për herë të parë në krye të qeverisë një kryeministër shqiptar. Kryetari...

“Të implementohet pa humbur kohë”/ Kryemadhi reagon për marrëveshjen

Pas arritjes së marrëveshjes mes palëve për Reformën Zgjedhore, ka ardhur edhe reagimi i kryetares së LSI-së, Monika Kryemadhi. Përmes një postimi në Facebook, Kryemadhi...

Rudina Hajdari: Mora garanci nga ambasadorët edhe për lista të hapura

Deputetja Rudina Hajdari shprehet e shqetësuar në lidhje me mosndryshimin e sistemit zgjedhor për të shkuar drejt listave të hapura. Në fjalën e saj pas...
WhatsApp KONTAKTO TT