E shtunë, 23 Janar, 2021
10 C
Tirana

Etiketa

sekuestrohen

Goditet grupi shqiptar i kokainës në Athinë, sekuestrohen mijëra euro

Policia greke ka goditur një organizatë kriminale që merrej me shpërndarjen e lëndëve narkotike në rajonin e Atikës. Sipas medias greke, në pranga kanë përfunduar...

Bllokohen 11.6 ton birrë, ishte në prag skadence

Një ngarkesë e konsiderueshme me birrë është bllokuar nga ana e policisë, pasi kishte hyrë në vendin tonë teksa ishte në prag skadence. Bëhet...

Sekuestrohen 412 kg kanabis dhe një gomone në Vlorë

Policia e Vlorës ka sekuestruar një sasi prej 412 kg kanabis sativa, një gomone dhe 60 litra benzinë. Nga policia mësohet se droga u kap...

Sekuestrohen dy gomone me vlerë 42.000 Euro, i kishin dy bosë nga Vlora

Nga Sektori Krimit Ekonomik e Financiar në Drejtorinë Vendore të Policisë Vlorë, në vijim të punës për evidentimin dhe ndëshkimin e shtetasve të dyshuar...

Trafikuan 613 kg kokainë/Sekuestrohen llogaritë bankare të ‘Arbri Garden’

Pas operacionit “Last Snow” ku u sekuestruan 613 kg kokainë në Portin e Durrësit disa muaj më parë, në vijim të hetimeve për asetet...

Sekuestrohen toka dhe llogari bankare/Ja si i pastronte paratë 49-vjeçari nga Fieri

Policia e Fierit ka sekuestruar pasuri dhe llogari bankare të shumta të një 49-vjeçari po nga ky qytet, i cili është i dënuar me...

Sekuestrohen 2.5 tonë drogë në Itali, mediat: Vinte nga brigjet shqiptare

Policia Italiane ka sekuestruar një sasi e madhe kanabisi. Mësohet se droga që vinte nga Shqipëria është sekuestruar mbrëmë në brigjet e Salento në...

Emri/Shqiptari, koka e bandës kriminale në Mal të Zi. Ja pasuritë që sekuestrohen

Prokuroria ka njoftur sot sekuestrimin e shtatë pasurive të paluajtshme në Bajzë, njësia Kastrat, bashkia Malësi e Madhe. Dosja e plotë Pas disa muajsh hetime të...

Video/Sekuestrohen armë, para e bizhuteri, në pranga një person

Policia e Lezhës ka vënë në pranga një 26-vjeçar, ndërsa ka sekuestruar armë, municione, Euro dhe bizhuteri të dyshuara nga veprimtaria kriminale e vjedhjes. Në...

Kur do të sekuestrohen pasuritë e gjyqtarëve dhe prokurorëve të korruptuar?

Vetingu në drejtësi, ka vërtetuar që në hapat e parë, kalbëzimin e madh që ka pasur sistemi gjyqësor në Shqipëri. Dorëheqjet e bujshme nga...

Të fundit

E trishtë/ Ndërron jetë në moshën 35-vjeçare ish-sulmuesi

Ish-sulmuesi xhamajkan, Luton Shelton ka ndërruar jetë në moshën 35-vjeçare, për shkak të një sëmundje. Shelton ishte diagnostikuar në vitin 2018 me sëmundjen “ALS”, e...

Berlini përgatitet për konsultime me administratën Biden

Lehtësimi i jashtëzakonshëm u shpreh në Gjermani që kur Joe Bideni i fitoi zgjedhjet presidenciale. Kurse të mërkurën (20.01.), kancelarja Angela Merkel i shkroi...

Samsung u ngrit si një dyqan që shiste perime, dhe kuriozitete që nuk i dinit

Sistemi ligjor i Japonisë ka një normë dënimi prej 99 për qind. Peshkimi mbetet profesioni i dytë më i rrezikshëm i Shteteve të Bashkuara, pas...

Analisti: Basha do ketë Tiranën, ja kush do jetë drejtuesi i PD në Gjirokastër

Partia Demokratike ka emëruar drejtuesit politik në pjesën më të madhe të qarqeve, ndërkohë që janë ende për t’u zbuluar se cilët do të...

A do jetë sërish kandidat për deputet? Ja si përgjigjet Ervin Salianji

Ervin Salianji është shprehur se ekziston mundësia që ai të jetë kandidat për deputet në listën e Partisë Demokratike. I ftuar në “Zonë e lirë”,...