E shtunë, 23 Janar, 2021
10 C
Tirana

Etiketa

sekuestrohen

Operacioni “BLLOKU”/ Sekuestrohen kokainë dhe euro, ndalohen 3 persona

Policia në Tiranë ka goditur një tjetër rast të shpërndarjes së drogave të forta në doza të vogla,  si dhe një rast të pastrimit...

Europol shkatërron grupin kriminal, sekuestrohen 200 mijë euro, 10 milion lekë e 7 automjete

Policia e Shtetit dhe Prokuroria e Krimeve të Rënda, pjesëmarrëse dhe rol aktiv në një tjetër operacion ndërkombëtar, për goditjen e veprimtarisë në fushën...

Bllokohet autobusi, sekuestrohen cigare kontrabandë në Portin e Durrësit

Një autobus, brenda të cilit kishte cigare kontrabandë është bllokuar nga Policia Kufitare në Portin e Durrësit. Autobusi po vinte nga Maqedonia, ndërsa mësohet se...

Durrës, sekuestrohen 1 milion euro pasuri të paluajtshme

Seksioni Kundër Pastrimit të Parave në Drejtorinë Vendore të Policisë Durrës në bashkëpunim me Prokurorinë e Durrësit, ka vënë në sekuestro një shumë të...

Lezhë/ Sekuestrohen 3 mina me telekomandë, në pranga dy të rinj

Finalizohet operacioni “The long way”, i ndjekur me metoda proaktive, ku janë sekuestruar 3 mina të montuara me telekomandë të shpërthimit në distancë, 2.3...

Rrjeti i fajdexhinjve/ Sekuestrohen 500 mijë euro, kush janë të arrestuarit në Shkodër

Drejtoria e Policisë Vendore Shkodër ka dhënë detaje të reja lidhur me operacionin e zhvilluar në Shkodër, ku u arrestuan 11 persona dhe u...

FIER/ Babë e bir në pranga, policia sekuestron drogë e armë

Policia e Fierit ka finalizuar një operacion antidrogë i koduar “Befasia”, në Fier. Në pranga kanë rënë babë e bir si dhe janë sekuestruar...

Shkodër/ Sekuestrohen 100 kg marijuanë, arrestohen në flagrancë 4 persona (VIDEO)

Katër persona kanë rënë në pranga, në kuadër të finalizimit me sukses të operacionit policor “Segmenti”, në Shkodër. Shtetasit Nardi Malaj, Dod Dodani, Jozef Ndoci...

Arrestohen falsifikatorët e dokumenteve në Greqi, sekuestrohen edhe pasaporta shqiptare

Policia greke në Athinë ka goditur një organizatë kriminale që falsifikonte dokumente udhëtimi. "Gjatë operacionit, i cili zgjati disa ditë u arrestuan tre persona, shtetas...

Sekuestrohen 40 kg kokainë nga Holanda, 9 shqiptarë të përshirë në trafik

Komunikonim mes tyre me skeda telefoni me një përdorim, përdornin fjalë të kriptuara e kishin në zotërim një "flotë" me automjete e kamionë të...

Të fundit

E trishtë/ Ndërron jetë në moshën 35-vjeçare ish-sulmuesi

Ish-sulmuesi xhamajkan, Luton Shelton ka ndërruar jetë në moshën 35-vjeçare, për shkak të një sëmundje. Shelton ishte diagnostikuar në vitin 2018 me sëmundjen “ALS”, e...

Berlini përgatitet për konsultime me administratën Biden

Lehtësimi i jashtëzakonshëm u shpreh në Gjermani që kur Joe Bideni i fitoi zgjedhjet presidenciale. Kurse të mërkurën (20.01.), kancelarja Angela Merkel i shkroi...

Samsung u ngrit si një dyqan që shiste perime, dhe kuriozitete që nuk i dinit

Sistemi ligjor i Japonisë ka një normë dënimi prej 99 për qind. Peshkimi mbetet profesioni i dytë më i rrezikshëm i Shteteve të Bashkuara, pas...

Analisti: Basha do ketë Tiranën, ja kush do jetë drejtuesi i PD në Gjirokastër

Partia Demokratike ka emëruar drejtuesit politik në pjesën më të madhe të qarqeve, ndërkohë që janë ende për t’u zbuluar se cilët do të...

A do jetë sërish kandidat për deputet? Ja si përgjigjet Ervin Salianji

Ervin Salianji është shprehur se ekziston mundësia që ai të jetë kandidat për deputet në listën e Partisë Demokratike. I ftuar në “Zonë e lirë”,...