E hënë, 23 Nëntor, 2020
16 C
Tirana

Etiketa

sekuestrohen

Itali, sekuestrohen nga Guardia di Finanza 20 tonë perime të ardhura nga Shqipëria

Ditën e sotme Guardia di Finanza Italiane ka skuestruar 20 tonë perime nga Shqipëria në Itali. Mësohet se janë sekuestruar domate, patëllxhanë, speca, të cilat...

Nuk mbarojnë telashet për Navalny, Moska i ngrin llogaritë bankare

Pak pas daljes nga spitali në Gjermani, Alexei Navalny po përballet me një tjetër problem. Mediat e huaja raportojnë se opozitarit rus i janë ngrirë...

Detajet/ Sekuestrohen mbi 31 mijë euro në Rinas. Ja kujt iu gjetën e për çfarë dyshon policia

Policia Kufitare e Rinasit ka evidentuar dhe goditur dy raste të mosdeklarimit të të hollave në kufi. Në hyrje të Shqipërisë, gjatë kontrollit të...

Sekuestrohen 32 mijë euro në Kapshticë

32 mijë euro të padeklaruara janë sekuestruar nga Policia Kufitare në Kapshticë, ndërsa është proceduar penalisht poseduesi i tyre. Autoritetet njoftojnë se gjatë kontrollit të...

Porti i Durrësit/ Nuk paguan detyrimin doganor, sekuestrohen mallra ushqimore

Drejtoria e Doganave bën me dije se në Portin e Durrësit janë sekuestruar mallra ushqimorë të padeklaruara. Mallrat, të cila ishin të futura në një...

Sekuestrohen 80 mijë paketa kontrabandë në Doganën e Hanit të Hotit

Strukturat e Administratës Doganore kanë sekuestruar një sasi prej 80 mijë paketa cigare në Pikën e kalimit Kufitar të Hanit të Hotit. Raportohet se e...

SPAK në aksion/ Sekuestrohen hotele, apartamente dhe automjete

Prokuroria e Posaçme Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar ka nisur punën në mënyrë të vrullshme. Prokuroria e Posaçme njofton se me datë 17.01.2020 paraqiti...

Vlorë/ Sekuestrohen 543 mijë euro

Autoritetet kanë njoftuar se është vendosur sekuestro preventive mbi disa pasuri që dyshohen se janë përfituar nga pastrimi i parave. Vlera e tyre arrin...

Lushnjë/ Sekuestrohen 70 mijë euro dhe një automjet me vlerë 100 mijë euro

Policia e Lushnjës sekuestroi 70 000 euro dhe një automjet me vlerë 100 000 euro që dyshohet se janë përfituar nga një aktivitet kriminal....

Operacioni “Invest”, një 33-vjeçari i sekuestrohen mbi 700 mijë euro pasuri

Policia e Elbasanit ka vendosur sekuestro preventive mbi rreth 700 mijë euro pasuri të një 33-vjeçari që dyshohen si të përfituara nga aktiviteti kriminal. Sipas...

Të fundit

Rekord viktimash nga Covid-19 në vend, spitalet të tejmbushur

Shqipëria regjistron sërish shifra të larta sa i takon të rasteve të reja me Covid-19 në 24 orët e fundit. Ministria e Shëndetësisë informon se...

Covid 4 gati për pacientët, Manastirliu: Kush është patriot, zbaton rregullat

Spitali Covid 4, i pozicionuar në autostradën Tiranë-Durrës, është gati për t’u hapur sapo të ezaurohen kapacitetet në tre spitalet COVID. Ministrja e Shëndetësisë dhe...

Osmani: BE-ja të kërkojë ndryshimin e Kushtetutës nga Serbia, jo nga Kosova

Ushtruesja e detyrës së presidentit të Kosovës, Vjosa Osmani i ka thënë shefit të zyrës së Bashkimit Evropian në Kosovë, Tomash Szunyog se, për...

”Numrin ma dha miku ynë, Vuçiç”/ Trajneri serb zbulon mesazhin e Ramës

Trajneri serb, Sinisha Mihajloviç ka publikuar së fundmi librin e tij autobiografik dhe mes kujtimeve të hedhura aty, ka zbardhur të plotë edhe mesazhin...

Ndarja nga jeta e ish-zv.kryeministrit, familjarët: Ambulanca s’kishte oksigjen

Është përcjellë sot për në banesën e fundit ish-zëvendëskryeministri Bashkim Kopliku, i cili ndërroi jetë një ditë më parë, pasi ishte infektuar me Covid-19. Ceremonia...