E martë, 23 Shkurt, 2021
4 C
Tirana

Itali, sekuestrohen nga Guardia di Finanza 20 tonë perime të ardhura nga Shqipëria

Ditën e sotme Guardia di Finanza Italiane ka skuestruar 20 tonë perime nga Shqipëria në Itali.

Mësohet se janë sekuestruar domate, patëllxhanë, speca, të cilat vinin nga Shqipëria dhe synonin të shiteshin në Itali si produkte ‘made in Italy’.

Kutitë me perime mbi të cilat ishte shkruar ‘made in Italy’ u zbuluan gjatë një kontrolli në automjetin tip ‘TIR’ që kishte shofer një shqiptar.

Kontrolli i dokumentacionit shoqërues të kutive me perime zbardhi se ata ishin të eksportuara nga Shqipëria për në Itali.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Mediu i jep fund dyshimeve: Marëveshja me Bashën do bëhet

Kryetari i Partisë Republikane, Fatmir Mediu është shprehur se negociatat me Kryedemokratin Lulzim Basha po vazhdojnë dhe sipas tij mes tyre do të ketë...

Si vdekja e një vëllai nxiti një revolucion

Në një qytet provincial të përgjumur, lindi një djalë me emrin Vladimir Uljanov. Kur të rritej ai do të luante një rol të madh...

Itali/ Kapet me 300 mijë euro drogë biznesmeni shqiptar (Emri)

Një shqiptar i identifikuar si Dorian Resili, ka rënë në prangat e policisë italiane, pasi ky i fundit ëstë kapur me drogë, e cila...

Shëndetësia/ Hajdari: Mjekët paradite punojnë në publik, pasdite në privat

Arrestimi i gjyqtares Enkelejda Hoxha bëri shumë bujë në opinionin publik, pasi ajo kishte liruar nga burgu disa persona të dënuar me burgim të...

Nuk vuani aspak nga i ftohti gjatë dimrit? Ja çfarë e shkakton këtë gjë

Shumica prej nesh,detyrohemi të përjetojmë një periudhë me mot të ftohtë për të paktën një pjesë të vitit. Dhe një studim i ri ka...