E premte, 15 Janar, 2021
7 C
Tirana

Nuk mbarojnë telashet për Navalny, Moska i ngrin llogaritë bankare

Pak pas daljes nga spitali në Gjermani, Alexei Navalny po përballet me një tjetër problem.

Mediat e huaja raportojnë se opozitarit rus i janë ngrirë të gjitha llogaritë bankare, si dhe i është sekuestruar apartamenti në Moskë.

Lajmi është konfirmuar edhe nga zëdhënësi i tij, Kisha Yarmysh. Ky i fundit tregoi se gjatë kohës që Navalny ishte në spital, ndaj tij është zhvilluar një proces gjyqësor.

“Banesa e tij tashmë nuk mund të shitet, dhurohet ose hipotekohet”, tha ai në një postim në rrjetet sociale.

Yarmysh tha se pasuritë e Navalny janë sekuestruar më datë 27 gusht, pas një procesi gjyqësor që u nis nga kompania e hotelierëve “Moscow Schoolchild”.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

I ekzekutoi në banesë/ Detaje të reja nga trafikimi që bënte Ademi me 2 motrat

Detaje të reja kanë dalë në dritë në lidhje me motrat Zhaneta Metani dhe Kristina Bardhi, të cilat u ekzekutuan mesditën e 31 Dhjetorit...

Serbët e veriut të Kosovës marrin dozën e dytë të vaksinës anti-covid

Një grup i qytetarëve nga katër komunat në veri të Kosovës, të cilët u imunizuan më 25 dhe 26 dhjetor të vitit 2020, me...

Video/ Po bënte video me telefon, 44-vjeçari goditet nga rrufeja

44-vjeçar brazilian është goditur nga rrufeja teksa me telefonin e tij po filmonte stuhinë që kishte përfshirë vendin. Ngjarja ka ndodhur në qytetin Minduri, ku...

Ulet numri i viktimave nga koronavirusi, 641 raste të reja

Covid-19 u ka marrë jetën edhe 4 personave në vendin tonë në 24 orët e fundit. Ministria e Shëndetësisë informon se rastet e vdekjes janë...

Koreja e Veriut zbulon raketën e re balistike (Video)

Koreja e Veriut zbuloi një lloj të ri të raketës balistike, që lëshohet nga nëndetësja, gjatë një parade ushtarake në Phenjan. Pamjet e medias shtetërore...