E mërkurë, 27 Maj, 2020
10 C
Tirana

Etiketa

Ramush Haradinaj

Kundër copëtimit të Kosovës/ Haradinaj: I surprizuar me Bushatin

Ramush Haradinaj ka shprehur mirënjohjen e tij për presidentin Ilir Meta, ish-kryeministrin Sali Berisha, liderin e opozitës Lulzim Basha dhe për kryetaren e LSI,...

“Kam prova të tjera për Ramën”, Haradinaj flet për padinë ndaj tij

Kryeministri në ikje i Kosovës, Ramush Haradinaj, duke folur mbrëmjen e sotme për padinë që homologu Edi Rama i bëri në Gjykatën e Prishtinës...

“Na turpëroi të gjithëve”, Basha komenton padinë e ngritur për Haradinajn

Kreu i opozitës, Lulzim Basha ka reaguar në lidhje me padinë që kryeministri Edi Rama ka ngritur ndaj Ramush Haradinajt. Përmes një postimi në Facebook,...

Padia e Ramës ndaj Haradinajt/ Berisha: Vendim i marrë me urdhër të Vuçiç

Ish-kryeministri, Sali Berisha ka reaguar pas vendimit të kryeministrit Rama për të paditur homologun e tij në Kosovë, Ramush Haradinaj. Përmes një postimi në Facebook,...

Padia e Ramës/ Reagon Haradinaj: Kosova ka njerëz që i dalin zot

Mbrëmjen e sotme qarkulloi në media lajmi se kryeministri Edi Rama ka depozituar një padi ndaj Ramush Haradinajt. Ky i fundit ka reaguar menjëherë përmes...

Rama ngre zyrtarisht padi ndaj Ramush Haradinajt

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka ngritur zyrtarisht padi ndaj Ramush Haradinajt. Padia e Ramës, të cilën e ka siguruar “Betimi për Drejtësi”, të mërkurën,...

E plotë/ Haradinaj dorëhiqet zyrtarisht si kryetar i AAK-së

Muaj më parë dha dorëheqjen nga kryetari i qeverisë. E Ramush Haradinaj dorëheqje ka dhënë edhe nga kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës....

Ramush Haradinaj jep dorëheqjen si kryetar i AAK-së

Ramush Haradinaj ka dhënë zyrtarisht dorëheqjen si kryetar i Aleancës për Adhmërinë  e Kosovës. “Jam i dorëhequr. Do të thotë prej kuvendit të fundit të...

Ramush Haradinaj presion Kurtit: Krijo qeverinë ose hap krahun

Ramush Haradinaj ka folur sot rreth negociatave për krijimin e qeverisë së re në Kosovë. Kryeministri në detyrë i është drejtuar Albin Kurtit me...

Haradinaj ultimatum Kurtit: Gjej zgjidhje për mosmarrëveshjet ose hap rrugën

Kryeministri në largim i Kosovës, Ramush Haradinaj i ka bërë thirrje kreu të Vetëvendosjes, Albin Kurti që të gjejë një formulë për të krijuar...

Të fundit

Top Story/ Me 3500 euro, arabët nisen me gomone nga Shqipëria drejt Italisë

Në dokumentarin “Trafiku i Arabëve” djemtë e infiltruar nga Top Story, gjatë bisedës me trafikantin e pyesin për garancinë e parave, sepse ata nuk...

Top Story/ Zbulohet grupi i trafikantëve të arabëve, në zonën e Oxhakut në Tiranë

Dalim për të takuar grupin e parë të trafikantëve. Ata janë të vendosur në një zonë të Tiranës, midis rrugës Kongresi i Manastirit dhe...

“Pazaret” në politikë/ Murrizi: Rama-Basha-Meta janë takuar fshehtas në Golem

Rama-Basha-Meta janë takuar kundër Reformës në Drejtësi. Kjo deklaratë ka ardhur nga Myslim Murrizi, ku shtoi se takimi mes palëve solli edhe reagimin e...

Nazarko: Në rastin e një konflikti me PD, LSI shkon tek rrënjët e veta, tek PS

Analisti Shpëtim Nazarko deklaroi mbrëmjen e sotme në emisionin “Real Story” në “News24” se në rastin e ndonjë konflikti të mundshëm mes Partisë Demokratike...

“I shkelin syrin njëri-tjetrit”, Basha merr ‘goditjen’ e fortë nga aleati i tij

Kreu i Partisë Agrare Ambientaliste, Agron Duka, i ftuar në emisionin 'Repolitix', ka dalë kundër kryedemokratit Basha, duke thënë se nuk ka vullnet për...
WhatsApp KONTAKTO TT