E mërkurë, 27 Maj, 2020
10 C
Tirana

Etiketa

Ramush Haradinaj

Zylfie Haklaj: Berisha përdori emrin e Ramush Haradinajt për të na goditur

Në vitin 2003, Zylfija largohet drejt Kosovës ku jeton për 5 vite. Atje, ajo ka pasur mbrojtjen e njerëzve të UÇK-së, që dikur ishin...

Haradinaj: SHBA-ja duhet t’i bëjë presion Serbisë për të njohur Kosovën

Ish-kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj ka deklaruar se SHBA-ja duhet që t’i bëjë presion Serbisë për të njohur Kosovën. “Tashmë është një traditë e komunikimit...

‘Serbia do të kërkojë diçka tjetër’, Haradinaj apel Kurtit: Mos e hiq taksën

Në një intervistë në SHBA  e fundit kjo si kryeministër i Kosovës Ramush Haradinaj i ka bërë thirrje Qeverisë Kurti që mos heqë tarifën...

Albin Kurti merr sot zyrtarisht detyrën

Albin Kurti sot merr zyrtarisht detyrën si kryeministër i Kosovës. Në mungesë të ish-kryeministrit Ramush Haradinaj i cili ndodhet në SHBA, do të jetë ish-zëvendëskryeministri...

Kosova voton të hënën për qeverinë, Haradinaj: AAK do të qëndrojë në opozitë

Kryeministri në detyrë, Ramush Haradinaj është shprehur se nuk do të votojë asnjë qeveri në datën 3 shkurt. Ai theksoi se Aleanca për Ardhmërinë e...

Një luftë me “patriotë” e “tradhtarë”, që përfundoi nëpër “trarë”

Nga: Alfred Peza Ajo që pak muaj më parë u nis si një luftë, që u shit sikur përfshinte brenda saj një tragjedi të madhe...

“Padia e Ramës një paturpësi”, Haradinaj: Ai është fanatik i ndarjes së Kosovës

Ramush Haradinaj u shpreh se padia e Ramës ndaj tij është një akt i turpshëm. Ai tha se nëse dikush duhet të ngrinte padi...

Haradinaj: 150 kosovarë kanë humbur jetën duke luftuar në Siri

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka folur rreth rezultatit të dobët që partia e tij mori në zgjedhjet e fundit që u zhvilluan në...

Haradinaj i prerë: Taksa hiqet kur Vuçiç të njohë Kosovën

Kryeministri në ikje, Ramush Haradinaj ka folur rreth vizitë së të dërguarit të Posaçëm të Trump, Richard Grenell në Kosovë. I pyetur në emisionin “Open”...

Koalicion me Albin Kurtin për qeverinë? Haradinaj shuan dyshimet

Kryeministri ende në detyrë i Kosovës, Ramush Haradinaj ka shuar dyshimet për një koalicion mes partisë së tij dhe Vetëvendosjes. Në një konferencë për mediat,...

Të fundit

Top Story/ Me 3500 euro, arabët nisen me gomone nga Shqipëria drejt Italisë

Në dokumentarin “Trafiku i Arabëve” djemtë e infiltruar nga Top Story, gjatë bisedës me trafikantin e pyesin për garancinë e parave, sepse ata nuk...

Top Story/ Zbulohet grupi i trafikantëve të arabëve, në zonën e Oxhakut në Tiranë

Dalim për të takuar grupin e parë të trafikantëve. Ata janë të vendosur në një zonë të Tiranës, midis rrugës Kongresi i Manastirit dhe...

“Pazaret” në politikë/ Murrizi: Rama-Basha-Meta janë takuar fshehtas në Golem

Rama-Basha-Meta janë takuar kundër Reformës në Drejtësi. Kjo deklaratë ka ardhur nga Myslim Murrizi, ku shtoi se takimi mes palëve solli edhe reagimin e...

Nazarko: Në rastin e një konflikti me PD, LSI shkon tek rrënjët e veta, tek PS

Analisti Shpëtim Nazarko deklaroi mbrëmjen e sotme në emisionin “Real Story” në “News24” se në rastin e ndonjë konflikti të mundshëm mes Partisë Demokratike...

“I shkelin syrin njëri-tjetrit”, Basha merr ‘goditjen’ e fortë nga aleati i tij

Kreu i Partisë Agrare Ambientaliste, Agron Duka, i ftuar në emisionin 'Repolitix', ka dalë kundër kryedemokratit Basha, duke thënë se nuk ka vullnet për...
WhatsApp KONTAKTO TT