E martë, 7 Prill, 2020
12 C
Tirana

Etiketa

Ramush Haradinaj

Haradinaj tregon arsyen pse votoi për rrëzimin e Qeverisë Kurti

Kryetari i AAK-së Ramush Haradinaj ka treguar arsyen se përse votoi për rrëzimin e Qeverisë Kurti. Ai deklaroi se mbështetja e partisë së tij ndaj...

Votimi për rrëzimin e Kurtit/ Haradinaj: Kushtetuta dhe Kuvendi i Kosovës funksionojnë

Ish-kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka reaguar për rrëzimin e qeverisë së Albin Kurtit. Me anë të një komenti të shkurtër në Facebook, ai...

Prishja e koalicionit, Isa Mustafa takohet me Ramush Haradinajn

Kreu i Lidhjes Demokratike të Kosovës Isa Mustafa ka filluar sot takimet me kryetarët e partive për të kërkuar mbështetjen e tyre për mocionin...

Haradinaj: Ftesa e Kurtit për takim ishte fyerje për mua

Ish-kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj është shprehur publikisht se është ndjerë i fyer nga ftesa e Albin Kurtit për takim. Në “Debat Plus” në RTV...

“E di që nuk ma fal dot”/ Haradinaj-Ramës: Të prisha planin serbomadh

Ish-kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka reaguar pas deklaratave të kryeministrit Rama kundër tij. Përmes një postimi në Facebook, Haradinaj thotë se Rama është i...

“Kurti shërbëtor i Serbisë”/ Rama sulmon ashpër Haradinajn për taksën

Kryeministri Edi Rama akuzon Ramush Haradinajn se po baltos figurën e kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti. Përmes disa postimeve në Twitter, Rama vlerëson vendimin e...

Haradinaj-Kurtit: Mashtrues, ia dorëzove Kosovën prapë Serbisë

Ish-kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka shpërthyer në revoltë pas vendimit të marrë nga ana e Albin Kurtit, për heqjen e taksës ndaj Serbisë....

Zylfie Haklaj: Berisha përdori emrin e Ramush Haradinajt për të na goditur

Në vitin 2003, Zylfija largohet drejt Kosovës ku jeton për 5 vite. Atje, ajo ka pasur mbrojtjen e njerëzve të UÇK-së, që dikur ishin...

Haradinaj: SHBA-ja duhet t’i bëjë presion Serbisë për të njohur Kosovën

Ish-kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj ka deklaruar se SHBA-ja duhet që t’i bëjë presion Serbisë për të njohur Kosovën. “Tashmë është një traditë e komunikimit...

‘Serbia do të kërkojë diçka tjetër’, Haradinaj apel Kurtit: Mos e hiq taksën

Në një intervistë në SHBA  e fundit kjo si kryeministër i Kosovës Ramush Haradinaj i ka bërë thirrje Qeverisë Kurti që mos heqë tarifën...

Të fundit

Koronavirusi në Shqipëri/ Basha: Testojmë 2 herë më pak se Maqedonia e Veriut

Kryetari i PD-së Lulzim Basha në një lidhje direkte me emisionin “Opinion”, theksoi se është shumë e rëndësishme që të shtohet numri i testimeve...

Johnson në terapi intensive/ Ja kush pritet ta zëvendësojë kryeministrin britanik

Para disa ditësh kryeministri britanik Boris Johnson rezultoi pozitiv me COVID-19, ndërkohë ditën e sotme gjendja e tij shëndetësore është përkeqësuar dhe për pasojë...

22 viktima deri më tani/ Shqipëria pritet të nisë testimin e ri për COVID-19

Mbrëmjen e sotme, Shefja e Epidemiologjisë në Institutin e Shëndetit Publik, Eugena Tomini deklaroi se Shqipëria pritet të nisë testimin e ri për COVID-19. Tomini...

“S’di se çfarë ka bërë Ademi”, Lleshaj: Gjendja në Shkodër është serioze

Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj ishte i ftuar mbrëmjen e sotme në emisionin “Real Story” në “News 24” prej ku foli për situatën e...

U infektua me koronavirus, përkeqësohet gjendja shëndetësore e Boris Johnson

Gjendja shëndetësore e kryeministrit britanik Boris Johnson është përkeqësuar si pasojë e koronavirusit dhe aktualisht ai është nën kujdes intensiv. Para 11 ditësh, Johnson rezultoi...
Kthehu
WhatsApp KONTAKTO TT