E martë, 7 Dhjetor, 2021
9.5 C
Tirana

Etiketa

Ramës

Dokumenti i Ramës për ambasadorët: Arsyet pse do shkarkoj Ilir Metën

Kreu i ekzekutivit, përmes një letre drejtuar ambasadorëve të vendeve të BE i ka njohur ata me arsyet e qëndrimit kundër dekretit të Presidentit...

Vendimi i Metës për anulimin e zgjedhjeve, Fleckenstein: Duhet ta marrim seriozisht

Ish-eurodeputeti i Parlamentit Evropian, Knut Fleckenstein ka komentuar ditën e sotme vendimin e Metës për çdekretimin e datës së zgjedhjeve. Përgjatë një takimi me temë...

6 çështjet/ Paloka ngre dyshimet: Po Ramës a i japin vizë amerikane?

Edi Rama zhvilloi një takim ditën e sotme në zonën e Skraparit, në kuadër të fushatës elektorale. Gjatë fjalës së mbajtur ai i bëri...

“Lufta e opozitës për largimin e Ramës”, Mediu takim me kreun e Bundestagut

Kreu i Partisë Republikane, Fatmir Mediu, gjatë vizitës në Berlin ku është duke zhvilluar takime të shumta me zyrtarë të lartë, së fundmi ka...

“Më fute në valle, tani nuk dal dot!” Berisha publikon videon ironizuese të Ramës me Dakon

Gazeta gjermane “Bild” më datën 5 qershor publikoi 6 përgjime të cilat janë kthyer në “kryefjalë” të opinionit publik. Përgjimet në fjalë nxjerrin zbuluar kryebashkiakun...

“Goditje në zemër”, Berisha: Censurimi i mediave, për të mbuluar krimet e Ramës

Ish-kryeministri Sali Berisha ka reaguar sa i përket përgjimeve që u publikuan nga gazeta ‘Bild’ një ditë më parë, duke u shprehur se “kjo...

Vasili-Ramës: Zgjedhje më 30 qershor nuk ka, o frikacak!

Kreu i grupit parlamentar të LSI-së, Petrit Vasili ka reaguar pas letrës së shtatë publike të Ramës, drejtuar demokratëve. Në një postim në Facebook, Vasili...

Grida Duma: Dialogu nis me largimin e Ramës

Ish-deputetja e Partisë Demokratike, Grida Duma ka komentuar mungesën e dialogut politik mes qeverisë dhe opozitës. E ftuar në studion e “Top Talk”, Duma tha...

Delegacioni i lartë i SHBA-së takime me liderët në Tiranë

Kryeministri Edi Rama po zhvillon një takim me delegacionin e Kongresit Amerikan dhe Këshillin e Atlantikut. Më herët ky delegacion pati një takim me presidentin...

“Në fillim the le të ikin”, aktori komenton letrat e Ramës: Të ranë duart copë

Kryeministri Edi Rama ditën e sotme i është drejtuar me letrën e gjashtë kreut të opozitës Lulzim Bashës, duke i bërë ftesë për dialog....

Të fundit

Vr*u gruan e kunatën, Apeli konfirmon dënimin e përjetshëm për 36-vjeçarin

Gjykata e Apelit Vlorë ka lënë në fuqi dënimin “burgim i përjetshëm” për Gazmend Musta. Ky i fundit në 2 janar të vitit 2019,...

Vala e pestë e pandemisë, Franca mbyll klubet e natës para Krishtlindjeve

Franca do të mbyllë klubet e natës përpara Krishtlindjeve, dhe do të shtrëngojë masat e distancimit shoqëror në përgjigje të variantit të ri Omicron...

Miliona njerëz ranë në varfëri gjatë pandemisë, pasuria e miliarderëve u rrit

Pandemia e koronavirusit ka përkeqësuar hendekun masiv financiar midis të pasurve dhe të varfërve në mbarë botën. Kjo bëhet me dije nga një raport...

“Ha, dh*, i fusin një të puthur”, Sabiani bën debat me Beatrixin (VIDEO)

Brenda shtëpisë së “Big Brother” janë krijuar të tjera pakënaqësi mes disa personazheve. Ka qënë Sabiani, i cili mjaft i inatosur ka thënë mbrëmjen...

Parandalohet një vrasje/Kërcënoi me armë ish-dhëndrin, pranga 67-vjeçarit

Në sajë të operacionit të koduar "Parandalimi", policia e Lezhës ka bërë të mundur parandalimin e një ngjarje të mundshme kriminale në familje. Në...