E hënë, 6 Dhjetor, 2021
11.5 C
Tirana

Etiketa

Ramës

Basha thirrje publike Ramës: Të ftoj në debat televiziv për t’u dhënë llogari shqiptarëve

Kryetari i Partisë Demokratike  ka deklaruar  nga  qyteti i Fierit se  bashkimi  i 100 ditëve të Republikës  së re  është fillimi i një epoke ...

Bruksel, Tsipras i përmend Ramës pakicën greke në Shqipëri…

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama është takuar me homologun  grek Alexis Tsipras. Dy kryeministrat kanë diskutuar për ecurinë e marrëdhënieve  dypalëshe dhe  gjetjen e një...

Mediu dhe Duka ftojnë krerët e partive për zgjidhjen e krizës

Koalicioni i partive opozitare po bënë të gjitha përpjekjet për të gjetur një zgjidhje lidhur me krizën politike në Shqipëri. Pas letrës publike që kreu...

Basha, Ramës: Prano pa kushte propozimin e SHBA-ve për zgjidhjen e krizës

Kryetari i partisë Demokratike, Lulzim Basha, menjëherë pas përfundimit të takimit me ambasadorin amerikan, Donald Lu, i është drejtuar kryeministrit Rama, me një letër...

Rama: Do të hyjmë në zgjedhje pa PD-në

Kryeministri Edi Rama në komunikimin e tij  të javës, ka folur për zgjedhjet në Kavajë dhe vendimin e opozitës për të mos marrë pjesë...

Nishani: Shtyrja e zgjedhjeve në Kavajë, mundësi për të vijuar dialogun politik

Presidenti i Republikës, Bujar Nishani e vlerëson qëndrimin e Kryeministrit për shtyrjen e zgjedhjeve për Kryetarin e Bashkisë së Kavajës. Nishani e ka parë këtë...

Të fundit

Kina nuk arrin dot objektivin në ‘zero-Covid’

Ndërsa bota lufton me variantin e ri të koronavirusit Omicron, Kina është e vendosur si kurrë më parë për të eliminuar Covid-19 brenda kufijve...

Plas sherri gjatë emisionit LIVE, konkurrentet rrihen me grushte

Një incident ka ndodhur në emisionin “It’s my love” në Kosovë, ku dy nga konkurrentet kanë goditur njëra-tjetrën gjatë transmetimit LIVE. Ina dhe Albana,...

Hyjnë në fuqi masat e reja anti-Covid, transporti publik me dëshmi vaksinimi

Qeveria e Kosovës ka marrë masa të reja, për të parandaluar përhapjen e variantit Omicron. Nga sot hyjnë në fuqi masat e reja anti-Covid,...

Shqiptari mbyt gruan e tij në Greqi, ja çfarë i tha policisë

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në një familje shqiptare në Greqi, ku bashkëshorti i ka marrë jetën gruas së tij. Krimi i rëndë...

Shira dhe reshje dëbore, temperatura në -2 gradë

Vranësira, shira dhe reshje dëbore mbizotërojë motin në vendin tonë duke filluar nga orët e para të ditës, ku më të konsiderueshme reshjet do...