E hënë, 23 Nëntor, 2020
16 C
Tirana

Etiketa

Ramës

“Këtë javë vendoset për Reformën Zgjedhore”, Patozi zbulon cili është “problemi” i Ramës

Drejtuesi i Bindjes Demokratike, Astrit Patozi, ka folur në lidhje me qëndrimin e partisë së tij në raport me partitë kryesore në vend. I ftuar...

Dy “Bjellorusitë shqiptare”, ajo e Berishës dhe Ramës

Nga Mero Baze Në verën e vitit 1996, ndërsa Shqipëria kishte shpallur “non grata” misionin e OSBE/ODIHR, pas raportit për mos njohjen e zgjedhjeve të...

PD i përgjigjet Ramës: Prano hapjen e listave 100%

Partia Demokratike ka reaguar pas deklaratës së kryeministrit Rama, se hapja e listave 100% i takon një diskutimi pas datës 30 korrik. Sekretari i përgjithshëm...

“Këmbanë alarmi”/ Meta thirrje të prerë Ramës dhe Bashës për krizën

Presidenti Ilir Meta i ftuar në emisionin “Kojshia Show” në RTV21 ka folur sot në mbrëmje edhe për krizën e rëndë politike në Shqipëri,...

Djegia e mandateve nga opozita, “pendohet” Arben Ristani: Ishte vendim i gabuar!

Ish-sekretari i Përgjithshëm dhe ish-deputeti i Partisë Demokratike, Arben Ristani e konsideroi djegien e mandateve nga opozita e bashkuar një vendim të gabuar, ndonëse,...

Meta flet troç: Kjo është porosia që i kam dhënë Ramës që para 6 vitesh

Presidenti Ilir Meta ka folur për refuzimin e kryeministrit Rama për ta takuar. Gjatë konferencës së veçantë, ku njoftoi datën e re të zgjedhjeve...

“S’e kam për turp që jam burri i Monikës”, Meta i përgjigjet Ramës: E pres deri në mesnatë

Presidenti Ilir Meta doli në një konferencë të jashtëzakonshme për mediat, ku noftoi se ka dekretuar 13 tetorin si datën e re të zgjedhjeve....

“Mos ja qaj hallin Presidentit”, ish-deputetja i përgjigjet sulmit të Ramës

Kejdi Mehmetaj, ish-deputetja e LSI-së ka reaguar pas sulmeve të kryeministrit Rama ndaj partisë që ajo përfaqëson. Përmes një reagimi në Facebook, ish-deputetja thekson...

Kandidati i Ramës bën gafën e pafalshme në Shkodër, “plas” në rrjetet sociale (Video)

Kandidati i Partisë Socialiste për Bashkinë e Shkodrës, Valdrin Pjetri ka bërë një gafë të pafalshme e cila po bën xhiron e internetit. Në...

Ftesat e Ramës për dialog, Basha: Propagandë, përpjekje për tu hedhur hi syve njerëzve

Gjatë një interviste për “Radio Evropa e Lirë”, kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha është shprehur se më 30 qershor nuk do të ketë...

Të fundit

Familjet shqiptare, ndër më të pamundurat në rajon për të paguar borxhet

Familjet borxhlie në Rumani dhe Shqipëri harxhojnë gati 1 të katërtën e të ardhurave mujore për të shlyer këstet e borxhit. Për këtë arsye janë...

Rekord viktimash nga Covid-19 në vend, spitalet të tejmbushur

Shqipëria regjistron sërish shifra të larta sa i takon të rasteve të reja me Covid-19 në 24 orët e fundit. Ministria e Shëndetësisë informon se...

Covid 4 gati për pacientët, Manastirliu: Kush është patriot, zbaton rregullat

Spitali Covid 4, i pozicionuar në autostradën Tiranë-Durrës, është gati për t’u hapur sapo të ezaurohen kapacitetet në tre spitalet COVID. Ministrja e Shëndetësisë dhe...

Osmani: BE-ja të kërkojë ndryshimin e Kushtetutës nga Serbia, jo nga Kosova

Ushtruesja e detyrës së presidentit të Kosovës, Vjosa Osmani i ka thënë shefit të zyrës së Bashkimit Evropian në Kosovë, Tomash Szunyog se, për...

”Numrin ma dha miku ynë, Vuçiç”/ Trajneri serb zbulon mesazhin e Ramës

Trajneri serb, Sinisha Mihajloviç ka publikuar së fundmi librin e tij autobiografik dhe mes kujtimeve të hedhura aty, ka zbardhur të plotë edhe mesazhin...