E enjte, 28 Janar, 2021
-3 C
Tirana

Meta flet troç: Kjo është porosia që i kam dhënë Ramës që para 6 vitesh

Presidenti Ilir Meta ka folur për refuzimin e kryeministrit Rama për ta takuar. Gjatë konferencës së veçantë, ku njoftoi datën e re të zgjedhjeve lokale, që do mbahen më 13 tetor, presidenti zbuloi porosinë që i ka dhënë herë pas here Ramës edhe kur ata ishin në koalicion.

Teksa tha se nuk e ka për turp që është burri i Monikës sepse ai di të bëjë dallimin mes “Monikës dhe Republikës”, Meta zbuloi se i ka dhënë porosi Ramës të bëjë dallimin nga kryetari i Partisë Socialiste dhe kryeministër i gjithë shqiptarëve.

“Unë nuk e kam për turp që jam burri i Monikës. Por di ta bëj dallimin mes Monikës dhe Republikës. Rama duhet të bëjë dallimin mes të qenit kryetar i Partisë Socialiste dhe të qenit kryeministër, je kryeministër i asaj zyre që protestojnë, nuk është mirë që të denigrojnë. Ia kam thënë madje që kur ishim në koalicion, para se të bëhej kryeministër që të bëjë dallimet. Janë ata taksapagues të kësaj republike të këtij shteti dhe të kësaj qeverie që drejtohet nga kryeministri Rama, dhe ai nuk duhet të bëjë dallime», tha Meta./ Tirana Today.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Video/ Triumf me “poker”, Berisha nuk i ndal dot sulmet e Juventusit

Juventusi është kualifikuar në gjysmëfinale të Kupës së Italisë, teksa ka mposhtur 4-0, Spalin, ku luan portieri i Kombëtares, Etrit Berisha. Bardhezinjtë e nisën me...

Sondazhi: 53% e vlerësojnë pozitivisht menaxhimin e pandemisë nga qeveria

Sondazhi i ''Report Tv'' dhe institutit italian Piepoli, ka vlerësuar vullnetin e shqiptarëve ndaj qeverisjes së kryeministrit Edi Rama. Të pyetur për menaxhimin e situatës...

Brataj: Vaksina anti-co*id na mbron 28 ditë pasi e kemi marrë

Drejtuesi i Urgjencës Kombëtare, Skënder Brataj, ka folur në emisionin “Opinion” në lidhje me efektet e vaksinës anti-COVID në vendin tonë. Teksa iu referua rastit...

Balla: Koalicioni me Metën, domosdoshmëri për të rrëzuar Berishën

Kreu i grupit parlamentar të PS-së Taulant Balla tha se vrasjet e 21 janarit janë kryer në gjakftohtësi dhe nga dy persona, një prej...

Balla tregon planin B të Berishës për 21 janarin

Kreu i Grupit Parlamentar të PS-së, Taulant Balla, komentoi protestën e 21 janarit të vitit 2011, ku humbën jetën 4 protestues. I ftuar në Real...