E hënë, 21 Qershor, 2021
32.5 C
Tirana

Etiketa

qeveri

Thaçi: S’duhet të humbet më kohë për formimin e Qeverisë së re

Gjykata Kushtetuese në Kosovë ditën e sotme i dha të drejtë Presidentit Hashim Thaçi për dekretin. Ndërkohë së fundmi ka reaguar vetë Thaçi përmes një...

Palmer: Kosovës i duhet një qeveri

Zëvendës Ndihmës Sekretari i Shtetit për Evropën dhe Euroazinë, Matthew Palmer, njëherazi i dërguari i posaçëm amerikan për Ballkanin Perëndimor deklaroi së fundmi se...

Mijëra persona protestojnë në Spanjë/ Arsyeja

Mijëra persona kanë protestuar të shtunën në Spanjë, kundër menaxhimit të koronavirusit nga ana e qeverisë. Partia e të djathtës ekstreme, Vox u ka bërë...

I vunë 2 gjoba/ Ironizon Basha: Hakmarrje e qeverisë, unë disponoj 6 patenta

Kryetari i PD-së Lulzim Basha në një intervistë televizive komentoi 2 gjobat që i kanë vendosur për shkak se s’ka respektuar masat e distancimit...

Kurti: Rrëzuan qeverinë sepse duan të copëtojnë territoret

Kryeministri në detyrë, Albin Kurti, ka rikujtuar punët e Qeverisë në muajt e parë. Në një deklaratë të shpërndarë në Facebook, ai shprehet se...

Mustafa sot iu prezanton deputetëve të LDK-së qeverinë e re

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa ditën e sotme pritet të zhvillojë një takim me Grupin Parlamentar të partisë së tij, për...

Qeveri e re apo zgjedhje? Ja deklarata e Haradinajt në takimin me Thaçin

Në takimin e thirrur nga Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi, Kreu i AAK-së, Ramush Haradinaj i mëshoi faktit se partia e tij është kundër...

“Jeni për zgjedhje apo për Qeveri të re?” Thaçi pyet krerët e partive politike

Ashtu siç ishte paralajmëruar më herët, ka nisur takimi i Presidentit të Kosovës Hashim Thaçi me krerët e partive politike. Mësohet se Thaçi u ka...

“Albin Kurti paralajmëron protesta masive kundër qeverisë që do të formohet”

Kryeministri ende në detyrë i Kosovës Albin Kurti thuhet se ka deklaruar se mbështet protestat masive kundër qeverisë që do të formohet. Sot Kurti zhvilloi...

Tabaku: Kjo qeveri nuk ka punuar asnjë ditë për qytetarët

Ish-deputetja demokrate, Jorida Tabaku së fundmi ka publikuar një video në rrjetin social Facebook, krah së cilës ndër të tjera shkruan se qeveria aktuale,...

Të fundit

Bie miti: Sipas FBI-së edhe kriptomonedhat janë të identifikueshme

Javën e kaluar, Departamenti amerikan i Drejtësisë, njoftoi se kishte zbuluar dhe konfiskuar pothuajse gati të gjitha bitcoin-et që ishin paguar në formën e...

10 shprehje nga Servantes, që duhet t’i lexojmë të paktën një herë

"Mos u lut kurrë për diçka që ke mundësi ta fitosh". "Të vërtetën tërhiqe sa të duash, ajo kurrë nuk këputet dhe gjithmonë del mbi...

Kosova padit Malin e Zi, kërkon kthimin e 4.500 metrave katrorë në Budva

Ministria e Drejtësisë së Kosovës ka paditur Komunën e Budvës dhe kompaninë “Sunraf Beach Properties”, duke kërkuar kthimin e rreth 4,500 metrave katror pronë...

Dikur garonte si burrë, sot grua, Laurel Hubbard pranohet në Lojërat Olimpike

Laurel Hubbard do të bëhet sportisti i parë transgjinore që do të garojë në Lojërat Olimpike pasi të jetë zgjedhur për ekipin e grave...

Biznesmenit të njohur tentohet t’i digjet lokali, arrestohet “Ujku” në Sarandë

Pas atentatit ndaj biznesmenit të njohur në Sarandë, një person ka tentuar ti digjte lokalin. Policia ka prangosur autorin e njohur me nofkën “Ujku”....