E shtunë, 31 Tetor, 2020
21 C
Tirana

Etiketa

qeveri

Palmer: Kosovës i duhet një qeveri

Zëvendës Ndihmës Sekretari i Shtetit për Evropën dhe Euroazinë, Matthew Palmer, njëherazi i dërguari i posaçëm amerikan për Ballkanin Perëndimor deklaroi së fundmi se...

Mijëra persona protestojnë në Spanjë/ Arsyeja

Mijëra persona kanë protestuar të shtunën në Spanjë, kundër menaxhimit të koronavirusit nga ana e qeverisë. Partia e të djathtës ekstreme, Vox u ka bërë...

I vunë 2 gjoba/ Ironizon Basha: Hakmarrje e qeverisë, unë disponoj 6 patenta

Kryetari i PD-së Lulzim Basha në një intervistë televizive komentoi 2 gjobat që i kanë vendosur për shkak se s’ka respektuar masat e distancimit...

Kurti: Rrëzuan qeverinë sepse duan të copëtojnë territoret

Kryeministri në detyrë, Albin Kurti, ka rikujtuar punët e Qeverisë në muajt e parë. Në një deklaratë të shpërndarë në Facebook, ai shprehet se...

Mustafa sot iu prezanton deputetëve të LDK-së qeverinë e re

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa ditën e sotme pritet të zhvillojë një takim me Grupin Parlamentar të partisë së tij, për...

Qeveri e re apo zgjedhje? Ja deklarata e Haradinajt në takimin me Thaçin

Në takimin e thirrur nga Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi, Kreu i AAK-së, Ramush Haradinaj i mëshoi faktit se partia e tij është kundër...

“Jeni për zgjedhje apo për Qeveri të re?” Thaçi pyet krerët e partive politike

Ashtu siç ishte paralajmëruar më herët, ka nisur takimi i Presidentit të Kosovës Hashim Thaçi me krerët e partive politike. Mësohet se Thaçi u ka...

“Albin Kurti paralajmëron protesta masive kundër qeverisë që do të formohet”

Kryeministri ende në detyrë i Kosovës Albin Kurti thuhet se ka deklaruar se mbështet protestat masive kundër qeverisë që do të formohet. Sot Kurti zhvilloi...

Tabaku: Kjo qeveri nuk ka punuar asnjë ditë për qytetarët

Ish-deputetja demokrate, Jorida Tabaku së fundmi ka publikuar një video në rrjetin social Facebook, krah së cilës ndër të tjera shkruan se qeveria aktuale,...

Basha: Jemi në krizë kombëtare, qeveria të bëjë të paktën sa Kosova

Kryetari i PD-së Lulzim Basha përgjatë një video-konference me gazetarët, theksoi se në përballjen me koronavirusin, qeveria shqiptare të bëjë të paktën sa Kosova. “Ne...

Të fundit

Bilanci i pandemisë/ Humbin jetën 7 pacientë, infektohen 241 persona

Ministria e Shëndetësisë, ka konfirmuar se në 24 orët e fundit janë zbuluar 241 raste të reja me koronavirus nga 1260 testime të kryera...

Barcelona rrezikon falimentin, ja arsyeja

Një lajm shokues ka qarkulluar në mediat prestigjioze spanjolle. Pretendohet se Barcelona mund të shkoj drejt falimentit. Sipas “RAC1”, nëse klubi katalanas nuk arrin...

Pas 19 ditësh izolim Ronaldo rikthehet në stërvitje

Pas 19 ditësh izolim dhe tre testesh pozitive, Cristano Ronaldo ka arritur të fitojë betejën me Covid-19. Ekipi i Juventusit ka deklaruar përmes një...

Aksident në hyrje të tunelit Tiranë-Elbasan, shikoni si ka përfunduar makina

Një aksident pa pasoja për jetën ka ndodhur në hyrjen e tunelit Tiranë-Elbasan, ku një makinë e tipit “Land Rover” është kthyer përmbys. Policia ndodhet...

Një tjetër rekord, Kosova regjistron shifrën më të lartë të të infektuarve

Kosova ka thyer një tjetër rekord me të infektuarit. Gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar 514 raste të reja me COVID-19. Tre persona...